Okul sütü ihalesi onaylandı, devlet kasasından 18 milyon TL daha az çıkacak

Okul sütü ihalesi onaylandı, devlet kasasından 18 milyon TL daha az çıkacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda dün pazarlık usulü ile yapılan Okul Sütü İhalesi, İhale Yetkilisi tarafından onaylandı. Önceki iptal edilen ihalede toplam bedel 152 milyon TL olarak gerçekleşirken, dünkü ihalede toplam bedel...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda dün pazarlık usulü ile yapılan Okul Sütü İhalesi, İhale Yetkilisi tarafından onaylandı. Önceki iptal edilen ihalede toplam bedel 152 milyon TL olarak gerçekleşirken, dünkü ihalede toplam bedel 134 milyon TL olarak gerçekleşti.

Konu ile ilgili bakanlıktan yapılan açıklamada, ihaleye en avantajlı tekliflerin Doğu Anadolu ve Ege Bölgeleri için Dimes - Pınar Ortak Girişimi; Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri için Aynes Gıda San Tic. AŞ, Karadeniz ve Marmara Bölgeleri için Ak Gıda San. ve Tic. AŞ, Akdeniz Bölgesi için Aynes Gıda San Tic. AŞ tarafından verildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"İhaleyi kazanan firmalar 11 Şubat 2013 tarihinde okul sütü dağıtımına başlayacaktır. Program kapsamında; 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, özel okullar dahil, 30 bin 752 okulda, anasınıfı ve ilkokul olmak üzere toplam 6 milyon 171 bin 692 öğrencinin tamamına, pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde, haftada 3 gün süreyle 200 ml UHT içme sütü dağıtılacaktır. Önceki iptal edilen ihalede toplam bedel 152 milyon TL olarak gerçekleşmişti. Yeni yapılan ihalede toplam bedel 134 milyon TL olarak gerçekleşti. İki ihale arasında kamu yararına 18 milyon TL fark oluşmuştur."


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.