Önümüzdeki hafta içi o ilde kar yağışı bekleniyor! Okullar tatil olabilir..

Önümüzdeki hafta içi o ilde kar yağışı bekleniyor! Okullar tatil olabilir..

Önümüzdeki hafta içi o ilde kar yağışı bekleniyor! Okullar tatil olabilir..

Kış geldi. Vatandaşlar merak ediyor. Kar yağışı ne zaman gerçekleşecek? Bilindiği üzere ara tatil 9 gün sürdü. O ilde önümüzdeki hafta kar yağışı bekleniyor. Okullar tatil edilecek mi? Ayrıntılar haberimizde..

Van ilinde önümüzdeki Salı günü kar yağışı bekleniyor. İlçelerde daha kuvvetli hissedilecek yağış sonrası okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu.

Meteorolojiden alınacak son bilgilere göre Van Valiliği okulların tatil edilip edilmeyeceği veya hangi ilçelerin tatil edileceği hakkında son kararı verecek.

81 ilde yarın hava durumu nasıl olacak?

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kırklareli, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölge genelinde kuvvetli, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 6°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 5°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 3°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 5°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı ve İç Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

MUĞLA 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli, Doğu Akdeniz'de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Batı Akdeniz'de kuzeyli, Doğu Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 15°C, 21°C

Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 13°C, 16°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY 13°C, 20°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

MERSİN 16°C, 20°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Eskişehir, Ankara, Karaman, Niğde, Kayseri, Yozgat ve Sivas'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ve batısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA 2°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 1°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 2°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

YOZGAT -1°C, 5°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların; çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

BOLU 2°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli, yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE 6°C, 9°C

Çok bulutlu, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 2°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 7°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Çorum, Samsun, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA 8°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 13°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 6°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 15°C, 17°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, (Iğdır ve Van hariç) bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzeyinin yüksekleri ile Hakkâri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ERZURUM 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinde sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS 2°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MALATYA 7°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

VAN 3°C, 14°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Mardin, Siirt, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 9°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP 9°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

MARDİN 9°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT 11°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’de tam fırtına; Marmara, Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Doğu Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağışların; kuvvetli, Batı Karadeniz'de çok kuvvetli ve şiddetli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Pazar) öğle saatlerine kadar doğusu güneybatıdan 7 ila 9 yer yer 8 ila 10; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren batısı ile yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 6 ila 8, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra güneydoğudan, doğusu güneybatıdan 4 ila 6 yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5 m, yer yer 4,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağışların; kuvvetli, doğusunda ve yer yer çok kuvvetli ve şiddetli, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 6 ila 8 yer yer 9 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,5 m Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağışların; yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam saatlerinde güneyi 6 ila 8; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m yer yer 3,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağışların, Doğu Akdeniz'in doğusu kuvvetli ve şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 6 ila 8 yer yer 9; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m yer yer 4,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum