Ortaokulda iğrenç olay! Öğretmen açığa alındı...

Ortaokulda iğrenç olay! Öğretmen açığa alındı...

İzmir’in Bayındır İlçesindeki bir ortaokulda görev yapan öğretmen 12 yaşındaki öğrencisine tacizle suçlandı. Aile suç duyurusu üzerine savcılık soruşturma başlatırken daha önce de taciz soruşturması geçirdiği ortaya çıkan öğretmen açığa alındı...

İddiaya göre olay İzmir’in Bayındır İlçesindeki ortaokulda oldu. 53 yaşındaki Fen Bilgisi
Öğretmeni F.Ş. 12 yaşındaki kız çocuğuna derslikte şiddet uyguladığı, ardından da cinsel
istismarda bulunduğu öne sürüldü. Savcılığa suç duyurusunda bulunan mağdur çocuğun
ailesi yaşananları SÖZCÜ’ye şöyle anlattı.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA ŞİDDET VE CİNSEL TACİZ

Bu öğretmen, öğrenciler dersten çıkmaya hazırlanırken kızımızın da bulunduğu sınıfa gelmiş.
Üç öğrenci daha varmış. Kızımıza tokat atmış. Sonra kollarını tutup istismarda bulunmuş. Çocuğumuz tekme atarak kurtulup kaçmış. Kızımız doğal olarak yapılan davranışın tam anlamıyla idrakinde değildi.

Ertesi gün okulun bahçesinde öğretmenine sınav sonuçları belli oldu mu diye sorduğunda,
‘Benimle senli benli konuşamazsın’ diye yine tokat atmış, kolunu kıvırıp tekrar şiddet
uygulamış.

Çocuğumuz müdürün yanına gidip şikayet etmiş. Müdür olayı sadece şiddet olayı olarak algılamış. Söz konusu öğretmen şikayet ettiği için derste duvarla kendisi arasına sıkıştırarak kızımıza yine saldırmış ve uygunsuz davranışlarda bulunmuş.

Bana durumu anlattıktan sonra okula gittim. Müdürle görüştüm. Ardından cumhuriyet savcılığına giderek şiddet ve taciz suçlamasıyla şikayette bulunduk. Tanık öğrenciler de olanları aynen teyit etti. Öğrenciler davada da şahitlik yapacaklar.

DAHA ÖNCE DE SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ

Bu adamı hiç tanımıyorduk, olaydan sonra bir hayli bilgi sahibi olduk. Çünkü haberi duyup bize ulaşan başka mağdur ve tanıklar oldu. Meğer sekiz yıl önce de görev yaptığı okulda taciz iddiaları nedeniyle soruşturma geçirmiş. O zaman çocuk olan mağdurlar, bugün yetişkinler. ‘Biz de şahitlik yaparız’ dediler.

Ayrıca sekiz yıl önce sadece disiplin cezası verilerek başka bir okula tayini yapıldıktan sonra kapatılan o soruşturmanın yeniden açılması için başvuruda bulunacaklarını belirttiler. O okulun iki rehber öğretmeni de davaya müdahil olmak istediklerini söylediler.

Bize destek olan sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür ederiz. Adaletin tecelli etmesi için, başka çocukların mağdur olmaması için hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz.

"DAVA AĞIR CEZADA GÖRÜLMELİ"

Avukat Selen Göreci Palavar, “Haber yerel basına yansıdıktan sonra bu şahısla ilgili birçok ihbar geldi.

Senelerdir birçok öğrenciyi mağdur ettiği, özellikle 11 - 12 yaşındaki kız çocuklarına yöneldiğini söylediler. Şimdi yetişkin olan mağdur insanlar mahkemede kendi yaşadıkları hakkında şahitlik yapacaklarını belirttiler” dedi.

Cumhuriyet Savcısının dosyayı asliye ceza mahkemesi hakimliğine sunduğu öğrenildi. Palavar, davanın asliye ceza mahkemesinde değil, ağır ceza mahkemesinde görülmesi gerektiğini düşündüklerini söyledi. Zanlı F.Ş. olayın ardından sosyal medya hesaplarını kapattı.

Kaynak: Sözcü

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum