Sözleşmeli öğretmenler kadro bekliyor

Sözleşmeli öğretmenler kadro bekliyor

Sözleşmeli öğretmenler kadro bekliyor

mebpersonel.com / ÖZEL HABER

Sözleşmeli öğretmenlik 2016 yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığında tanımlandı. Yeni atanan öğretmenler sözleşmeli olarak göreve başlarken 3+1 yani 3 yıl sonra kadroya geçebiliyor, +1 yıl sonra ise tayin hakkı elde edebiliyor.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ile ilgili toplu sözleşmede alınan kararlar doğrultusunda Eylül ayı başında yetkili sendika Memur Sen ile Çalışma Bakanlığı masaya oturdu. Bazı konularda anlaşılırken bazı konular ise belirsizliğini sürdürüyor. Memur Sen masada sözleşmelilere kadro verilmesi konusunda bir hayli ısrarcı. Önümüzdeki günlerde ise Sayın Cumhurbaşkanıyla görüşmeler yapıldıktan sonra çalışmaların neticelenmesi bekleniyor.

Kadrolu öğretmenlerle aralarında pek çok özlük hakkı farkı bulunan sözleşmeli öğretmenler özellikle aile birliği konusundan muzdarip. Eşi özel sektörde veya diğer bakanlıklarda çalışan öğretmenlere aile birliği hakkı tanınmıyor.

Konu hakkında öğretmenlerimiz sosyal medya üzerinden taleplerini dile getiriyorlar. ''Kabine SüreliyeKadro'' etiketiyle seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Önceki yıllarda Ak Parti hükümeti sözleşmeli personellere direkt kadro vermişti. Bu yıl da bunun olmasını temenni ediyor, tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesini bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.