Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı önemli açıklama yaptı

Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı önemli açıklama yaptı

Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı önemli açıklama yaptı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile alakalı sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

ÖMK KONUSUNDA, AYM SÜRECİ HIZLA TAMAMLANMALIDIR.

''Anayasa Mahkemesi, ÖMK konusunu esastan görüşme öncesinde, MEB ve sendikaları sözlü dinleme kararı aldı. Tebrik ediyoruz. Mahkeme doğru bir tutum sergiledi. Keşke, yasanın hazırlık sürecinde de benzer şekilde çalışanlara kulak verilmiş olsaydı. 23 Ekim 2018’den beridir meslektaşlarımızın beklentilerini ve mesleğimizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunun çıkarılması için samimi mücadele ortaya koyan Türk Eğitim Sen olarak, AYM çağrısına icabet edecek ve görüşlerimizi paylaşacağız. Başta sınav konusu olmak üzere kanunun arazlı yönleri mutlaka revize edilmelidir. Ancak bu noktada bir husususa dikkat çekmek istiyorum: Bilindiği üzere kariyer basamaklarının ilk uygulandığı yıllarda Anayasa Mahkemesi, açılan dava üzerine sınavdan sonra bazı hususları ptal etmiş ve sonraki süreçte buna dair düzenleme yıllarca yapılmamıştı.

Dolayısıyla, önümüzde kısa bir süre kaldığı gözönünde bulundurularak, hem AYM’nin hem de @tcmeb ’in karar alma süreçlerini en hızlı şekilde yürütmesi hayati bir husustur. Öğretmenlerimizi, daha önce olduğu gibi, yıllarca sürecek belirsizliğe mahkum etmeye kimsenin hakkı yoktur.'' ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.