Turan AKPINAR MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Mü Oluyor?

Turan AKPINAR MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Mü Oluyor?

Turan AKPINAR MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Mü Oluyor?

Mebpersonel sitemizde geçen gün MEB'de Müfredat Krizi ve Görevden Alınması Gereken İki Genel Müdür. haberimiz de Prof. Dr. Zarife SEÇER ve Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu'nun görevden alınması beklenildiğini detayları ile yazmıştık.

Sivas ,Adana,Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ,Müsteşar Yardımcısı görevlerinden bulunan ve şu an Bakan Yusuf Tekin'in danışmanı olarak görev yapan Turan Akpınar'ın Temel Eğitim Genel Müdürü olarak atanması bekleniyor.

Turan Akpınar'ın özelikle Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı döneme dair bir çok iddia bulunurken bu iddialar hakkında soruşturmaların yapılıp yapılmadığı akıbetini koruyor.

Konu ile gelişmeleri mebpersonel.org sitemizden takip edebilirsiniz.

Turan Akpınar Kimdir?

turan15062023.jpg

Aslen Kastamonu Devrakanili olan Turan Akpınar, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi AÖF Lisans tamamlama programı Sosyal Bilgiler öğretmenliğini bitirdi.

1990 yılında Bingöl’de sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.

1991-1994 yılları arasında Bingöl’de öğretmen ve müdür yardımcısı olarak çalıştı.

1994 yılından itibaren sırasıyla İstanbul Beykoz’da bir okulda okul müdürü olarak görev yaptı.

2003-2005 yılları arasında Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yaptı.

15 Ağustos 2005 tarihinde Zonguldak Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Turan Akpınar, bu görevinden ayrılarak 24 Ocak 2012 tarihinde Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

20 Haziran 2014 tarihinde Adana İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı.

14 Ağustos 2018 tarihinden bu yana Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olan Turan Akpınar son olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından, Bakan Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum