Yeni atanan 15 bin öğretmen eğitime tabi tutulacak mı?

Yeni atanan 15 bin öğretmen eğitime tabi tutulacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili yaptığı değerlendirmede yeni atanan 15 bin öğretmenin 3 aylık mesleki gelişim eğitiminden geçip geçmeyeceğini açıkladı

Bakan Özer, atanan 15 bin öğretmen için eğitim olup olmayacağını açıkladı

Yeni atanan 15 bin öğretmen 7 Şubat'ta görev başında Yeni atanan öğretmenlerin göreve başlatılmadan önce 3 aylık bir eğitim programından geçirilmesine ilişkin çalışma hatırlatılarak 31 Ocak'ta atanan 15 bin öğretmen için bu uygulamanın geçerli olup olmayacağının sorulması üzerine Bakan Özer, Öğretmenlerimiz, 7 Şubat itibarıyla okullarında aktif olarak çalışmaya başlayacaklar.

Bakan Özer: Yönetmelik süreci 7 Şubat'a yetişmeyeceği için yeni 15 bin öğretmenimiz, bu süreçten muaf olacak ve görevlerinin başında olacaklar. İnşallah daha sonraki öğretmen atamalarında kanun ve yönetmelik çıktıktan sonra 3 aylık mesleki gelişim eğitim programını uygulama imkanımız olacak. diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.