Yeşil pasaporttan o öğretmenler yararlanacak! Yeni ÖMK’daki gelişmeler

Yeşil pasaporttan o öğretmenler yararlanacak! Yeni ÖMK’daki gelişmeler

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu ile hayat geçirilecek olan bir gelişme daha yaşandı! O öğretmenler de yeşil pasaport hakkından yararlanacak. İşte detaylar…

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesinin meclise sunulması beklenirken, özel okul öğretmenlerine de yeşil pasaport verilmesi hakkı taslak metinden çıkarıldı. Tüm öğretmenlerin merakla beklediği gelişmeler, özel okulda görev yapan öğretmenleri şaşırttı.

Bazı maddeler taslak metninden çıkarıldı!

Öğretmenlerin uzun süredir heyecan içinde bekledikleri Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemeleri nihayet bu hafta meclise sunulacak. Meclise sevk edilmesi beklenen Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesindbirtakım maddelerin taslak metinden çıkarıldığı öğrenildi. Peki, çıkarılan maddeler hangileri? Bu maddeler hangi öğretmenleri ilgilendiriyor? Merak edilenler…

O Öğretmenlere yeşil pasaport hakkı ÖMK'dan çıkarıldı

Gazeteci Edip Uzen’in yapmış olduğu paylaşımda, özel okul öğretmenlerine verilmesi düşünülen yeşil pasaport hakkının taslak metinden çıkarıldığını ifade etti. Yani devlette görev yapan öğretmenler belli bir hizmet süresini tamamlayınca elde ettikleri yeşil pasaport hakkı eskiden olduğu gibi özel okul öğretmenlerine de verilmeyecek. Bu haber ile özel okul öğretmenleri hayal kırıklığına uğradı.

Öte yandan Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesinde bazı maddeler üzerinden değişiklik yapıldığı gelen bilgiler arasında bulunuyor. ÖMK'nın önümüzdeki günlerde meclis genel kurulunda görüşülmesi ve yasalaşması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.