Yönetici ve Norm Fazlası Öğretmen Atamaları

Yönetici ve Norm Fazlası Öğretmen Atamaları

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, şu an müthiş bir uyum içerisinde çalışıyor.

 Yönetici ve norm fazlası öğretmen atama takvimleri belli; atamaların nasıl yapılacağı, hangi okulların açık olduğu, kısacası tüm süreç duyurulmuş, titizlikle atamalar yapılıyor demek isterdim. Fakat durum böyle değil... 

Norm fazlası öğretmen atamaları; sözde söylenilen 4+4+4 öğretmenleri mağdur etmeyecek söylemleriyle beraber öğretmenleri mağdur ederek yapıldı ya da yapılmaya devam ediyor. Resen atamalar aldı başını gitti. Hergün onlarca şikayet alıyoruz zorla atanan, ailesinden uzağa atanan öğretmenlerden. İlden ile farklı uygulamalar ise aldı başını gitti. Zamanlar, atama şekilleri, uygulanan mevzuat hep farklı.

Yönetici atamaları ise iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı. İlin biri duyuruya çıkıyor, diğeri duyuruyu geri çekiyor. Ne olduğunu anlamış değiliz. Süreci takip eden öğretmenler de ne yapacağını şaşırmış durumda. 

Peki bu durumun sorumlusu kim? 

Bakanlık bu iki konuya en kısa zamanda el atmalı. Norm fazlası öğretmen atamaları konusunda bir genelge yayınlayarak ya atamaları durdurmalı ya da iller arasında bir birlik oluşturmalı. Ayrıca defalarca söyledik tekrar söylüyoruz: ''RESEN ATAMA SİSTEMİ KALDIRILMALI''

Ayn şekilde yönetici atamaları konusunda da illere yazı göndererek bu konuda da bir birlik oluşturulmalı ve ilden ile değişmeyecek şekilde yönetici atamaları düzene sokulmalıdır.

MEB 2 genelgeyle bu işi çözebilir. Bakanlık İl MEM'lerin üzerine bu işi yıkarak sorumluluktan kaçmamalıdır...

İLKER ÖZTÜRK / ÖĞRETMENLER.BİZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum