Anaokulunda öğretmenden rezalet! Çocuğunda morluklar görünce şoke oldu!

Anaokulunda öğretmenden rezalet! Çocuğunda morluklar görünce şoke oldu!

İddialara göre, Halil Sarı 20 Mart günü okuldan eve getirdiği 6 yaşındaki oğlu İ.S.'nin vücudunda morluklar gördü.

6 yaşındaki çocuğunun anaokulunda öğretmeni tarafından darp edildiğini iddia eden baba, olayla ilgili adli süreç başlattıklarını söyledi. Çocuğunun dudağında patlama ve yüzünde çiziklerin olduğunu söyleyen baba, 'Öğretmene emanet ediyoruz çocuğumuzu. Bizden daha çok görüyor. Böyle bir eğitimcinin bu davranışta bulunması bizi çok üzdü' dedi.

Olay, Çankaya ilçesi Keklik Pınarı Mahallesi 901. Cadde’de özel bir anaokulunda meydana geldi. İddialara göre, Halil Sarı 20 Mart günü okuldan eve getirdiği 6 yaşındaki oğlu İ.S.'nin vücudunda morluklar gördü.

Durumu ilk başta anlamayan aile, oğullarının öğretmeni A.T. (28) tarafından şiddete uğradığını belirtmesi üzere hastaneye giderek darp raporu aldı.

Konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildiren aile, olumlu bir geri dönüş alamayınca savcılığa suç duyurusunda bulundu. Okul tarafından çocuklarının düştüğü ve bu yüzden vücudunda morluklar oluştu şeklinde açıklama yapıldığını ileri süren aile, aylardır psikolojik destek aldıklarını söyledi. Kurum ve darp uyguladığı iddia edilen öğretmenle ilgili şu ana kadar herhangi bir yaptırım veya ceza uygulanmadığını söyleyen baba Sarı, gerekli cezalar uygulanıncaya kadar davanın takipçisi olacağını belirtti.

Okul yönetimi ise iddialarla ilgili sessiz kalarak, açıklamanın avukatları tarafından yapılması gerektiğini belirtti. Anaokulu yetkilileri, söz konusu öğretmenin kurumlarından ayrıldığını ve artık birlikte çalışmadıklarını bildirdi.

"DUDAĞINDA PATLAMA VE YÜZÜNDE ÇİZİKLER VARDI"

Olayla ilgili konuşan baba Halil Sarı, “Çocuğumun gittiği anaokulundan bizi aradılar. Çocuğumun oyun oynarken düştüğünü ve ağzının kanadığını söylediler. Dudağında patlama ve yüzünde çizikler vardı. Biz de oyun oynarken olduğunu düşündük. Evde çocuğun kıyafetlerini değiştirirken vücudunda morluklar gördük. İlk başta şok olduk. Öğretmeninin böyle bir şey yapacağı aklımıza gelmedi, arkadaşları ile kavga etti sandık. Çocuğum montunu sınıfında unuttuğu için sınıftan çıkmak istemiş. Bunun için öğretmeninden izin istemiş ve çıkmak istemiş. Öğretmeni ise kolundan tutup bırakmamış. Zor kullanmış, çocuğumu bırakmamış. Vurmuş ve defalarca yere atmış. Çocuğum tüm bunları kendisi ifade etti” dedi.

rdm.png

"ÇOCUĞUMUN BU TRAVMASINI ATLATMASI İÇİN 5 AYDIR PSİKOLOG DESTEĞİ ALIYORUZ"

Oğlunun olayı atlatması için çok uğraştıklarını kaydeden Sarı, “Öğretmene emanet ediyoruz çocuğumuzu. Bizden daha çok görüyor. Böyle bir eğitimcinin bu davranışta bulunması bizi çok üzdü. Bir insanın psikolojisi öğretmen olmayı kaldıramıyorsa bu mesleği yapmamalı. Çocuğumun bu travmasını atlatması için 5 aydır psikolog desteği alıyoruz. Yeni okuluna adapte etmek için uğraştık. Çok şükür desteklerle bunu başardık. İlk birkaç ay olayın etkisi devam etti. Psikolog desteği ile birlikte eskiye göre daha iyi çocuğumun durumu ama herhangi bir yerde aynı durumun meydana geldiğini görünce hala hatırladığını dile getiriyor” diye konuştu.

Kaynak:iha.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum