Çocuğu Okula Giden Aileler Başvursun. Aile Bakanlığı Eğitim Yardımı Veriyor!

Çocuğu Okula Giden Aileler Başvursun. Aile Bakanlığı Eğitim Yardımı Veriyor!

Aile Bakanlığı sosyal yardım programı Muhtelif Eğitim Yardımları haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım programları ihtiyaçlı bireylere yardım yapıyor. Programlardan biri ise Eğitim Kategorisinde Eğitim Materyali Destek Programı. Programın kapsamı, kimlerin faydalanacağı, istenilen evraklar, verilecek miktar bilgisi, ödeme dönemi haberimizde...

Muhtelif Eğitim Yardımları

Kapsamı: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilk ve ortaöğretim okullarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan öğrencilerin ortaöğretim ve yükseköğrenim sınavlarına hazırlık materyallerinin sağlanabilmesi gibi diğer eğitim ihtiyaçlarına yönelik destekler verilmektedir.

Kim Başvurabilir? 18 yaş üstü aile bireyi başvurabilir.

Kimler Faydalanabilir? 3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 3.800,78-TL) az olan haneler faydalanabilmektedir.

Evrak: Kimlik Belgesi

Yardım Miktarı: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.

Ödeme Dönemi: Her eğitim-öğretim dönemi başında ve ihtiyaç duyulan zamanlarda yardım yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum