EYFOR-IV Protokolü İmzalandı

EYFOR-IV Protokolü İmzalandı

EYUDER, Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl MEM arasında EYFOR -IV Protokolü İmzalandı

 KONU İle ilgili EYÜDER'den yapılan açıklama;


Derneğimizin her yıl bir üniversite ile birlikte düzenlenen Eğitim Yönetimi Forumu EYFOR’un dördüncüsü Balıkesir Üniversitesi işbirliği ile yapılması kararlaştırılmıştır. Balıkesir ilinde yapılacak olan EYFOR-IV’de il milli eğitim müdürlüğü ile düzenlenecek olan çalıştay konusunda işbirliği yapılacaktır. Konuyla ilgili Yönetim Kurulu Başkanımız Adem ÇİLEK, Başkan Yardımcımız İbrahim YAVUZ, EYFOR Komisyonundan Neşe TEKİN ve Berna BİLEN tarafından Balıkesir’de iki günlük görüşmeler yapılmıştır. Görüşmeler sürecinde Balıkesir Vali Yardımcısı Selda VURAL, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir ALKAN, Necatibey Eğitim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin SAYLAN ve Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Sabri CANER ile görüşmeler yapılmıştır. Görüşmeler sonunda İlgili tarafların temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda EYFOR-IV sürecinin yol haritası belirlenmiştir. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir ALKAN’la birlikte EYFOR-IV Uluslararası Katılımlı Eğitim Yönetimi Forumu ortak protokolü imzalandı.
Ana teması önümüzdeki günlerde açıklanacak EYFOR-IV Uluslararası Katılımlı Eğitim Yönetimi Forumunun 04-06 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Kongreye Türkiye’nin değişik üniversitelerinden ve kurumlarından 600 civarında bilim adamı, araştırmacı, eğitim yöneticisi ve öğretmenlerimizin katılımı beklenmektedir. Eğitim sistemlerindeki gelişmeleri, eğitim bilimlerinin ana dallarından çeşitli konuların tartışmaya açılacağı araştırmaların bildiri olarak sunulacağı düşünülmektedir. Ayrıca EYFOR-IV’te paneller, söyleşiler, açık oturumlar vb. etkinlikler düzenlenecektir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.