İl Milli Eğitim Müdürlüğü Oteli kiralayıp Öğretmenevi olarak hizmete açtı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Oteli kiralayıp Öğretmenevi olarak hizmete açtı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Oteli kiralayıp Öğretmenevi olarak hizmete açtı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ilimizi ziyaretlerinde de Elazığ Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, bu konuda hazırladığı raporu bakana bizzat sunmuş, Bakan da “yerini belirleyin hemen yapalım” demiş ve ödenek tahsis edileceğini dile getirmişti.

Nereye yapılacağına dair tartışmalar sürerken İl Millî Eğitim Hizmet binası ile yeni öğretmenevinin İletişim Lisenin bulunduğu alanda yapılması yönünde görüş öne çıkmış, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son yayınladığı tasarruf tedbirleri gereği kamu binası yapılması durdurulmuştu.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü de şehri, öğretmenevi olmayan bir kent imajından kurtarmak için geçici bir formül buldu. Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Müdürlüğü, şehir merkezinde bulunan İlbey Otelini, öğretmenevi olarak kullanmak amacıyla kiraladı. Bu adımla birlikte kiralık bina da olsa ilimizin en azından konaklama konusunda nezih bir öğretmenevi oldu.

İlgililerin geçici de olsa bu formülü isabetli ve önemli bir adım oldu. Artık kimse, “Elazığ’da öğretmenevi yok” gibi zor bir cümleyi kurmak zorunda kalmayacak.

Yetkililere bu adım ve çözüm odaklı yönetim anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.