İl Milli Eğitim Müdürü Usulsüz İhaleleri  İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

İl Milli Eğitim Müdürü Usulsüz İhaleleri İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

İl Milli Eğitim Müdürü Usulsüz İhaleleri İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın görevden alınması ve yerine Hatice Özdemir'in atanması üzerine tartışmalar sürüyor.

Öncelikle görevden alınan Kanbay sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Benim heveslerim kursağımda kalmakla ünlüdür.Bir buçuk sene kendi şehrimde zulme maruz kaldım. Üzgünüm hemde çok üzgün." açıklamalarından bulunmuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü KANYBAY Usulsüz İhaleleri İptal Ettiği İçin Mi Görevden Alındı?

Malatya Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz tepki göstererek, “Dürüst ve namuslu çalışan insanları bir çırpıda görevden almak, hem bu il’e hem de Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülüktür“ dedi.

Başkan Hakan Yılmaz, Battal Kanbay’ın Malatyalı olarak başarılı hizmetler yaptığını, kamuoyunun neden görevden alındığına dair açıklama beklediğini de ifade ederek, “Sayın Battal Kanbay, kulağımıza geldiği kadarıyla, bazı usulsüz ihalelere müdahale etmiş ve iptal ettirmiş.

Malatya’da liyakatli 3-5 daire müdürlerinden biri olan Kanbay’ın görevden alınması bizleri son derece üzmüştür.

Hemşehrimiz olan Battal Kanbay herhalde dürüst ve çalışkan olmanın bedelini ödüyor.

İYİ Parti iktidarında, dürüst, çalışmak, liyakat sahibi daire müdürleri, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, görevden alınma korkusu yaşamadan çalışmalarına devam edecek.'' ifadeleriyle Kanbay hakkındaki süreci anlatarak eleştirilerde bulundu.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.