MEB balenin spor değil sanat olduğunu söyledi, ‘bale antrenörlüğü’ kursundan vazgeçildi

MEB balenin spor değil sanat olduğunu söyledi, ‘bale antrenörlüğü’ kursundan vazgeçildi

Türkiye Dans Federasyonu’nun açtığı ‘bale antrenörlüğü’ programı MEB tarafından iptal edildi.

Türkiye Dans Federasyonu'nun geçen sene açtığı 56 saatlik 'bale antrenörlüğü' programı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından iptal edildi. Balet Erhan Güzel, Twitter hesabından MEB'in kararını "Sonunda. 'Bale spor değil, sanattır' diyor MEB" ifadeleriyle duyurdu.

'Spor Federasyonlarınca Düzenlenen Kurs Belgeleri' konulu dilekçede "Spor federasyonlarınca düzenlenen kurs belgeleri ile usta öğretici görevlendirilip görevlendirilmeyeceği hususunda tereddüt oluştuğu anlaşılmıştır" denildi. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Metin İlci imzalı kararda şu ifadeler yer aldı:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenen antrenörlük belgesi sahibi kişilerin sadece spor alanlarında, bağımsız olarak derse girilmemesi ve alan öğretmeninin yanında derse girmek kaydıyla usta öğretici olarak görevlendirebileceği... Bunun dışında spor federasyonlarında düzenlenen diğer kurs bitirme belgeleri ile usta öğretici olarak görevlendirme yapılmasının uygun olmayacağı değerlendirilmekte."

fjdywuuxeacskmk.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.