MEB Müsteşarı ve İnsan Kayn. Gn. Md. değişmelidir

MEB Müsteşarı ve İnsan Kayn. Gn. Md. değişmelidir

MEB'de Müsteşar ve İnsan Kaynakları Gn. Md. değişmelidir

 Türk Eğitim-Sen Ankara 5 No’lu Şube İlçe ve İşyeri Temsilcileri İstişare Toplantısı 23 Şubat 2013 tarihinde Ankara’da yapıldı. Toplantıya Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Sevgi Yalav ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Ertekin Engin, Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Ahmet Akkoca, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Veli Keskin ile ilçe ve işyeri temsilcileri katıldı.

Genel Başkan İsmail Koncuk'un açıklamalarından bir bölüm:

 

Bu Müsteşar ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü ile Nabi Avcı tuş olmaya mahkumdur.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşmesinden de bahseden Koncuk, Bakan’ın acil olan sorunları bir an önce çözmesini istedi. Koncuk şunları söyledi: “Bakan Avcıyla; yönetici atamalarını, geçici şube müdürlüklerine yapılan torpilli atamaları, ücretli öğretmen görevlendirmelerini, norm kadro fazlası öğretmenleri, öğrenim özrünü, alan değiştiren öğretmenlerin istemeleri durumunda bulundukları ilde eski branşlarına dönmelerini ve daha birçok konuyu görüştüm.

Öğrenim özrü ile ilgili Ağustos ayına kadar bir gelişme söz konusu olabilir. Ancak, Sayın Bakanın acil olan konular ile ilgili planlama ortaya koyması gerekir. İnsan Kaynakları Genel Müdürü ve Müsteşar işinin ehli değil. Bu Müsteşar ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü ile Nabi Avcı tuş olmaya mahkumdur. Bu nedenle Bakan Avcı’ya, Müsteşarı ve İnsan Kaynakları Genel Müdürünü değiştirmesi gerektiğini söyledim. Tebeşir tozu yutmuş insanların görevlendirilmesini istedim.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.