MEB'den Sadece Kadın Öğretmenlere Yönelik Projeye Dair Resmi Yazı

MEB'den Sadece Kadın Öğretmenlere Yönelik Projeye Dair Resmi Yazı

MEB'den Sadece Kadın Öğretmenlere Yönelik Proje Başvuruları Başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 01.12.2021 tarihli Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz Projesi konulu resmi yazıda hizmeti 0 - 15 yıl arasında olan, kadın sınıf öğretmenlerinden projeye dahil olmak isteyen öğretmenlerin başvuru yapabilecekleri ifade edildi.

Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz Projesi konulu resmi yazı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türk Eğitim Derneği (TED) işbirliğinde; öğretmenlerin yaşadıkları çevresel, fiziksel ve mesleki sorunları en aza indirmesi, bilgilerini artırması, mesleklerine ve kendilerine olan inanç ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla mesleğinin ilk yıllarında köy/ilçeye atanan kadın öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi yoluyla, çalışma hayatına daha iyi bir başlangıç yapmalarının sağlanması ve bu amaçla hem öğretmenlerin meslek yaşamlarının kalitesinin geliştirilmesi hem de öğrencileri için bir umut yeşertilmesini amaçlayan "Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz" projesi yürütülmektedir.

Proje kapsamında, Kasım 2018 tarihinde çalışmaya başlanmış olup birleştirilmiş sınıflı köy okulunda görev yapan öğretmenlere eğitimler verilmiştir.

Söz konusu projenin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında ilinizde görev yapan, hizmeti 0 - 15 yıl arasında olan, kadın sınıf öğretmenlerinden projeye dahil olmak isteyen öğretmenlerin başvuru yapabilmeleri amacıyla veri.meb.gov.tr adresinde başvuru ekranı oluşturulmuştur.

Başvurular; - 01 - 12 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacaktır. - 13 Aralık 2021 mesai bitimine kadar İl Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından onaylanacaktır.

Bu kapsamda, ilinizde görev yapan hizmeti 0 - 15 yıl arasında olan kadın sınıf öğretmenlerine duyuru yapılması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Cevdet VURAL Bakan a. Genel Müdür

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.