Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer  ve Tarım Bakanının Değişecek İddiası

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Tarım Bakanının Değişecek İddiası

Ankara kulislerinde gün geçmiyor ki yeni kabine değişikliği ve bürokraside tasfiyeler gündeme gelmesin.

Ankara kulislerinde gün geçmiyor ki yeni kabine değişikliği ve bürokraside tasfiyeler gündeme gelmesin. Yaz aylarında ayyuka çıkan iddialar sonrası sınırlı bir değişim olmuş ve sadece Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden affını istemişti.

Göreve geldiğinde yüksek bir kamuoyu desteği ve gücü olan bakan Ziya Selçuk'un yerine dışardan bir isim getirmek yerine, geçiş sürecinde

Bakan Yardımcılarından Mahmut Özer'in devam etmesi uygun görüşmüştü. Ancak çiçeği burnunda bakan verilen tüm desteğe rağmen kendisinden beklenileni veremedi.

Z kuşağı ile iletişim kuramayan hatta kurmaktan kaçınan Bakan Özer eleştirilerin odağı oldu.

Milli Eğitim Şurası’nın divan toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, "2023’te yapılacak şûra ile şûralarımızı taçlandıralım" sözlerine ilişkin “Milli Eğitim Bakanlarının o kadar uzun süreleri yok sayın bakanım. Sizlerin de bildiği gibi" yanıtını vermesi de kulis bilgilerini doğrular nitelikte bir göndermeydi.

Bakan Özer kendisini bakanlığa taşıyan iradeyi yoksayıp bir de tercihlerinde Devlet'i rahatsız edecek adımlar atınca kendisi için yolun sonu çabuk görüldü. Mahmut Özer'in kısa süre içerisinde görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

bakan.jpg

Yine yaz aylarında çıkan yangınlarla sürekli eleştirilen, sonrasında artan gıda fiyatları ile gündemden düşmeyen Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin görevden alınması da düşünülüyor. Ekmek, süt, et, yumurta gibi asgari ücretlilerin temel gıdalarına yapılan zamları savunan Pakdemirli'nin göreve devam etme şansı yok denecek kadar az. Tarım ve Orman Bakanlığında öncelikle Tarım ve Orman bakanlıkları ayrılcağı sonrasında ise birçok bürokratın yeni bakanlar gelmeden önce tasfiye edileceği dile getiriliyor.

Kamuajans

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.