Uzman Öğretmen Ve Başöğretmenlik Açıklaması

Uzman Öğretmen Ve Başöğretmenlik Açıklaması

Uzman Öğretmen Ve Başöğretmenlik Açıklaması :Öğretmene gelince 10 yılı doldur sınava gir kazanırsan 1000 TL hak mı?

Aes'ten Uzman Öğretmen Ve Başöğretmenlik Açıklaması Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ uzman ve başöğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

Uzman hekimler ve diş hekimlerine 5.000 TL, pratisyen hekimlere 2.500 TL maaş artışı getiren teklif TBMM'de kabul edildi.

Daha fazlasını da hak ediyorlar ancak aylık maaşı zaten 5000 TL olan öğretmene gelince 10 yılı doldur sınava gir kazanırsan 1000 TL hak mı?

Uzman ve Başöğretmenlik için sınava gerek olmadığı gibi belirli yılı dolduran, mesleki kıdemi artan tüm öğretmenler bu tazminatlardan yararlanmalıdır.

Öğretmenlik zaten bir ihtisas mesleğidir.

Gelişmiş ülkelerin hepsinde öğretmenlerin mesleki kıdemi arttıkça gelirleri de ciddi oranda artar, bunun için de sınav şartı aranmaz...

Anadolu Eğitim Sendikası

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.