15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Bugün Açıklanıyor.

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Bugün Açıklanıyor.

2022 yılında ataması yapılacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için yapılan mülakat sonuçları bugün ilan edilecek.

MEB bünyesine atanacak yeni 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 12-21 Kasım tarihlerinde yapılan mülakatlar sonrası gözler mülakat sonuçlarında.

MEB tarafından yapılan atama takvimi duyurusunda 15 bin öğretmen ataması mülakat sonuçlarının 27 Aralık 2021 Pazartesi günü açıklanacağı ifade edilmişti.

2022 Ocak Dönemi Mülakat Puanınızı Öğrenmek İçin Tıklayınız

Sözlü sınav sonuçları e-devlet sistemi üzerinden yayımlanacak olup adaylar sonuçları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecektir.

Sonuçlar ilan edildiği an mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

Sözlü sınav sonuçları açıklanmasın sonra ise itirazlar için sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecektir. 2. İtirazlar, sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve ilgililere bildirilecektir

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 (altmış) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir

21-26 Ocak 2022 tarihlerinde ise 15 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için tercih başvuruları alınacak

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.