2012 Ağustosta Öğretmen Ataması 30 Bin mi 40 Bin mi?

2012 Ağustosta Öğretmen Ataması 30 Bin mi 40 Bin mi?

2012 Ağustosta Öğretmen Ataması 30 Bin mi 40 Bin mi?

AK PARTİ tarafından hazırlanan torba yasa ile kanun teklifinin TBMM’ye girmeden çıkması hedefleniyor. Teklifte Öğretmen alımı için 30 bin rakamı medyada telaffuz edilirken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in geçtiğimiz günlerde 40 bin öğretmen alımının yapılacğaını açıklaması kafa karışıklığı meydana getirdi.

8 Haziran 2012 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER Van’ın Erciş İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Çağrı Merkezi’nin açılışına katılan Bakan Dinçer, atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde vermişti. Bakan Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıklamıştı. Dinçer, “Şubat ayında da 17 bin kadro tahsis etmiştik. Bunu da Doğu ve Güneydoğu için kulandık. Yani bu yıl 57 bin öğretmen kadrosu verilmiş oldu.

Dinçer, “Hükümetimiz Milli Eğitim Bakanlığı’na ağustos ayında atanmak üzere,40 bin yeni kadro veriyor. Daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte bu, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro oldu. Müracaat ve atamaların hangi alana, hangi bölgeye yapılacağı ile ilgili sürecin temmuz ayında tamamlanacağını düşünüyorum” açıklaması yapılmıştı.

Ancak dünden itibaren Hükümetin torba yasa teklifiyle 30 bin öğretmen alımı için Kanun çıkaracağı haberleri atanmayı bekleyen öğretmenlerin kafasını karıştırdı.

Rakamlarla ilgili Bakanın yaptığı açıklamalarla medyada yer alan rakam arasında 10 bin fark olması atnamayı bekleyen öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanının net bir açıklama yapması gerekmektedir.

Bu konuyu Forum Sayfamızda Tartışmak için Tıklayınız

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum