2012 YILI KAYMAKAMLAR KARARNAMESİ

2012 YILI KAYMAKAMLAR KARARNAMESİ

İçişleri Bakanlığı onlarca Kaymakam ve Vali Yardımcısını İlgilendiren 2012 yılı Mülki İdare Amirleri kararnamesinin yayınlanması için İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

İçişleri Bakanlığı onlarca Kaymakam ve Vali Yardımcısını İlgilendiren 2012 yılı Mülki İdare Amirleri kararnamesi üzerinde çalışıyor. Amirler.NET'in Bakanlık kulislerinden edindiği bilgilere göre kararnamenin Temmuz ayı içerisinde çıkarılması maksadıyla yola çıkıldığı ancak şu an alınan mesafenin bu hedeften bir hayli uzak olduğu yönünde.
ŞEMDİNLİ, BEYTÜŞŞEBAP, ULUDERE 4. SINIF OLMA YOLUNDA

Kararnameden önce özellikle doğu ve güneydoğudaki bir kısım ilçelerin sınıflarında değişikliğe gidileceği de alınan bilgiler arasında. Buna göre hasas bölgelerde bulunan Şemdinli, Beytüşşebap ve Uludere gibi ilçelerin sınıflarında değişiklik yapılması gündemde. Halihazırda 6. sınıf olan bu ilçelere 5. sınıf ilçeleri bitiren ve kıdemi az
 
Kaymakamlar yerine daha tecrübeli isimlerin atanması öngörülüyor. Bu nedenle bahsedilen ilçelere geçen yıl atanan Kaymakamların yerlerinin değişebileceği belirtiliyor.

Bir yandan ilçe sınıflarının değiştirilmesi ve illerdeki Vali Yardımcısı kadrolarının yeniden belirlenmesi çalışmalarını yürüten İçişleri Bakanlığı, diğer yandan ise tayin olacak Mülki İdare Amirlerinin uygun kadrolara yerleştirilmesi için mesai harcıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.