2022 KPSS branş sıralaması ne zaman güncellenecek. İşte Cevabı

2022 KPSS branş sıralaması ne zaman güncellenecek. İşte Cevabı

2022 KPSS branş sıralaması ne zaman güncellenecek. İşte Cevabı

Mebpersonel.com-Özel Haber 2022 KPSS branş sıralaması ne zaman güncellenecek. İşte CevabıKPSS Genel Kültür Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavlarını atlatan öğretmen adayları branş sıralamalarını araştırmaya başladılar. Branş sıralamaları belli oldu mu? Öğretmen adayları için işte detaylar…

GKGY, Eğitim Bilimler ve son olarak Öğretmen Alan Bilgisi sınavlarına giren öğretmenlerin sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları açıklanır açıklanamaz sıralamalarını öğrenen adaylar merakla branş sıralamalarını bekliyor. Sıralamalar belli olduktan sonra adaylar tercihlerini yapabiliyor.

KPSS branş sıralamaları atama tercihleri yapılırken ön planda tutuluyor. Tercih listesini hazırlarken branşın kontenjanına dikkat etmek gerekiyor. Bu yüzden sınava giren adaylar branş sıralamalarını bekliyor. Öğretmenler branşlarına göre tercih yapacaklar fakat henüz atama sayısı belli değil.

Önümüzdeki yıl atama sayılarının oldukça yüksek olması bekleniyor ama henüz resmi bir açıklama yok. Atama sayısının belli olması birçok kişiyi rahatlatacak gibi duruyor.

Geçen seneki branş sıralamalarından fikirler üreterek sosyal medyada yorumlar yapılıyor fakat henüz branş sıralamalarına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 2023 yılı atamaları için branş sıralamaları henüz net bir tarih belli değil fakat Branş sıralamalarının Kasım ayı içerisinde güncellenmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.