Atama bekleyen öğretmen: Gün geçtikçe tükeniyorum!

Atama bekleyen öğretmen: Gün geçtikçe tükeniyorum!

Bir taraftan öğretmen atamaları yapılırken, bir taraftan da üniversitelerin çok fazla mezun vermesinden dolayı atama bekleyen öğretmen sayısı artıyor.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Atama bekleyen öğretmen adayları, mezun olduktan sonra birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalıyor. Bu konuda da sitemizin [email protected] adresine sıkça mail geliyor. İşte o maillerden bir tanesi:

hocam her branştan ihtiyaç dahilindeki sayıdan çok az alım yapıyorlar.bundan dolayıda hepimiz mağdur oluyoruz.örneğin branşımda şu anda 6820 fen ve teknoloji öğretmenine ihtiyaç var.ama bunu almıyorlar.bu açık hersene dahada artıyor.az alım yapıp geriye kalanı ücretli öğretmenlikle dolduruyorlar hocam.biz boşunamı okuduk hocam.annem beni çok zor şartlar altında okuttu.annem ile babam ayrı.maddi imkansızlıklar içinde yaşıyoruz.annem her defasında oğlum bana ne zaman sahip çıkacaksın diyor.utanıyorum kendimden hocam.ben yaşadığım ülkemde sahip olduğum mesleğimi icraa edemiyor ve anneciğime kol kanat geremiyorum.bizi bu durumlara düşürenlere yazıklar olsun diyorum.anneciğimin bana zor şartlar altında verdiği fen öğretmenliğini heralde aktif olarak kullanamıyacam.devletimizin okullarında atanıp nice nesiller yetiştiremeyeceğim diye çok korkuyorum.gün geçtikçe umudum gitikçe azalıyor.bu gidişle intihar edeceğim. en azından bu rezilliği daha fazla görmem ve arkamda gözü yaşlı muhtaç bi annem kalır.geleceğimi karanlık görüyorum hocam.nolur bizim elimizden tutun.her zaman olduğu gibi desteklerinizi esirgemeyin hocam.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

26 Yorum