Atama Bekleyen Öğretmenler Bayrama Mutsuz Giriyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Bayrama Mutsuz Giriyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Mutsuz!

2023 KPSS için aylarca hazırlandılar... Çalıştılar çabaladılar puanlarını alarak başarı elde ettiler. Fakat 2024 öğretmen ataması henüz gerçekleşmedi. 8 ayı aşkın süredir yapılmayan öğretmen ataması oldukça yıpratıcı, belirsizlik süreci olarak tarihe geçti. Mülakatsız 68 Bin öğretmen ataması talepleri gerçekleştirilmedi. Bayramda atamanın ne zaman yapılacağını, atanıp atanmayacakları soruları gündemlerinde yer alacak. Yaklaşık 500 bin öğretmen Ramazan Bayramına mutsuz giriyor.

2024 öğretmen atamasının bu kadar gecikeceğini kimse beklemiyordu. Gelinen noktada belirsizlik durumu devam ediyor. Düşük atama sayısı söylentisi öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı. Mülakatın kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı. Öğretmenler hem masada hem sahada hem de sosyal medyada aylardır mücadele ederek seslerini duyurmaya çalıştı. Çağrıları cevapsız kaldı. Atamayla ilgili işaret edilen Kabine Toplantısının önümüzdeki haftalarda yapılması bekleniyor. Kabine Toplantısı'nın ne getireceği de bilinmiyor. Bir an önce öğretmen atama takvimi ilan edilmeli!

Mebpersonel/Özel Haber

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.