Atama Bekleyen Öğretmenler Mecliste

Atama Bekleyen Öğretmenler Mecliste

Atama Bekleyen Öğretmenler Mecliste Ziyaretlerde Bulundu. Detaylar Haberimizde...

Millî Eğitim Bakanlığı 2024 öğretmen atamalarıyla ilgili henüz kesinleşmiş bir sayı bulunmuyor. MEB Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz aylarda 68 Bin öğretmen açıklarının bulunduğunu ifade etmişti. Bakan Tekin atamalarda mülakat sistemiyle ilgili düzenlemeler yapılacağını da açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Seçimler öncesinde Kamuya işe alımlarda mülakatları kaldıracağız sözüne istinaden atama bekleyen öğretmenler mülakatın kaldırılmasını ve öğretmen açığının giderilmesini talep ediyor. Her gün yapılan sosyal medya etkinlikleri, siyasi parti ziyaretleri, sendika ziyaretleri, milletvekilleri ile görüşmeler devam ediyor.

Atama Bekleyen öğretmenler bugün TBMM’yi ziyaret etti. Ziyaretleri esnasında milletvekilleri ile görüşüp mülakatın kaldırılması ve 68 Bin öğretmen ataması taleplerini ilettiler. Öğretmenler hazırladıkları 2023 KPSS Puanıyla Mülakatsız 100 Bin Öğretmen Ataması Raporunu vekillere sundu. Eş zamanlı olarak X Sosyal Medya Platformundan #ÖğretmenlerMecliste etiketiyle paylaşımda bulundular.

Manşet Görseli https://x.com/temurcinn/status/1724332604709544121?s=20 paylaşımından alınmıştır.

MEB PERSONEL/Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

8 Yorum