Atama Bekleyen Öğretmenler Ulus'ta Mülakatsız, 68 Bin Atama İstedi!

Atama Bekleyen Öğretmenler Ulus'ta Mülakatsız, 68 Bin Atama İstedi!

Atama Bekleyen Öğretmenler Seslerini Duyurmak İçin Toplandı. Detaylar Haberimizde...

Atama bekleyen öğretmenler seslerini duyurabilmek için 81 ilden öğretmenin katılımıyla Ankara Ulus Meydanında saat 13.00'da binlerce katılımcıyla bir araya geldi. Etkinlikten önce öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti. Etkinlikte mülakatsız, 68 Bin adil kontenjan dağılımı talepleri meydanlarda hep bir ağızdan söylendi.

İnançlı Mülakat Değil, Liyakatsiz Atama İstiyoruz!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamalarında mülakatla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını açıklamıştı. Buna göre 45 dakika sürecek mülakat video kaydına alınacak rastgele seçilmiş bir konuyla ilgili ders anlatılmasını beklenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Genel Seçim öncesinde kamuya personel alımlarında mülakatı kaldıracağız sözüne güvenen öğretmenler Mülakata Hayır mesajını pankartlarla ve sloganlarla ifade etti.

"Seçim Sözü Mülakat Kaldırılsın"

"Mülakatsız 100 Bin Atama Şubatta Okula"

"Seçim Sözü Mülakatlar Kaldırılsın"

"Öğretmenler Tek Yürek, Bize Mülakatsız Atama Gerek"

7'den 70'e Destek

Atama bekleyen öğretmenlere 7'den 70'e herkesin destek veriyor. Sadece öğretmenler değil aileleri, akrabaları, arkadaşları bu bekleyişe ortak olan bütün yakınları atama takvimini bekliyor.

58.jpg

Diplomalar Tabuta Atıldı

Diplomalarının kağıt parçası olarak görülmemesi gerektiğini vurgulamak için öğretmenler etkinlik sırasında sembolik olarak alkış ve ıslıklar eşliğinde diplomalarını tabuta attı.

f-otl-gwmaarixi.jpeg

Genel Kontenjan Talebi

Öğretmen atamalarında genel alım sayısına bağlı olarak tüm branşların kontenjan sayılarında değişimler yaşanacak. Tek Yürek olan öğretmenler genel alım sayısının artmasını talep etti. Bakan Tekin 68 Bin öğretmen açığımız var sözlerine istinaden 68 Bin atama taleplerini açıkladılar.

63.jpg

MEB PERSONEL/Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum