Atanamayan İlköğretim Matematik Öğretmenleri Kampanya Başlattı

Atanamayan İlköğretim Matematik Öğretmenleri Kampanya Başlattı

Bu Devletin Emek Verip Atanamayan İlköğretim Matematik Öğretmenleri

 

 

Sayın yetkililer benim gibi emek verip kontenjan azlığından atanamayan birçok ilköğretim matematik öğretmeni var.Bizler artık kutsal mesleğimizi yapmak, álmış olduğumuz eğitimi öğrencilerimize aktarma,k onlara birer ısık olmak istiyoruz. Ne yazık ki her sene yaşadığımız maduriyetin kelimelerle tarif edilmesi çok güçtür.Eğitimin merkezi olan matematiğin alımlardaki kontenjan azlığı gerçekten düşündürücü bir durum.Bizler gerçekten meslek aşkıyla yanıyoruz ama ne yazık ki mesleğimizi icra edemiyoruz sebebi öğretmen kontenjanlarındaki adaletsizlik.Birçok bölüm 60 ile atanırken bizim gibi öss de yüksek başarı gösteren, kpss en yüksek netleri yapan ama kpssde 86 ile atanamayan ilköğretim matematik öğretmenlerine yapılan bu haksızlık kabul edilemez. Sizden ricam 4+4+4 sistemin en iyi sekilde hayata geçirilmesi ve artık ilköğretim matematik öğretmenlerine 40.000 alımda hak edilen kontenjanın verilmesi ve en az 5.000 alımın bu sistem için şart olduğunun görülmesidir.İlköğretim gibi bir dönemde matematiğin öneminin anlaşılması ve atamalardaki kontenjanın arttırılmasını istiyorum ve ilköğretim matematik öğretmenlerine yapılan adaletsizliğin son bulmasını allahtan diliyorum.Bu adaletsiz dağılımın bizim gibi müslüman bir ülkeye yakışmadığını düşünüyorum 

 

 5000 atama için 5000 imza topladık. Lütfen artık yıllardır 86lı puanlarla atanaması yapılmayan İlköğretim matematik öğretmenlerine hakettikleri değeri verin.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.