Bakan Şimşek 57 bin Öğretmen Tweetini  Düzeltti.

Bakan Şimşek 57 bin Öğretmen Tweetini Düzeltti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün attığı "bu yıl 57 bin öğretmen ataması yapılacak" tweetinin yanlış anlaşılmalara neden olduğunu belirterek yeni bir tweet attı.

 Bakan Şimşek attığı tweette, "Yanlış anlaşılma ihtimaline karşılık bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. 2012 Şubat ayında 17 bin öğretmen atandı. Yapılacak 40 bin yeni atama ile bu sene 57 bin öğretmen atanmış olacak" dedi.


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün attığı, "Bu yıl 57 bin öğretmen atanacak" tweeti yanlış anlaşılmalara neden oldu. Bakan Şimşek Şubat ayında atanan 17 bin öğretmenle bu rakamın 57 bin olacağını kastederken, bazı sosyal medya ve gazetelerde 57 bin yeni öğretmen atanacak gibi yer aldı. Bunun üzerine Bakan Şimşek bugün saat 15.00 sıralarında yeni tweetler atarak kendisini yanlış anlayanları uyardı. Bakan Şimşek tweette yaptığı açıklamada; "Sevgili Dostlar, öğretmen atamalarıyla ilgili tweetime farklı değerlendirmeler yapıldığını gördüm, bu konuyu açıklığa kavuşturmak istiyorum. 2012'de 57,000 öğretmen atanacak dediğim rakam şubat ayında atanan 17,000 öğretmeni içeriyor. 2012 şubat ayında 17,000 öğretmen atandı. Yapılacak 40,000 yeni atama ile birlikte bu sene 57,000 öğretmen atanmış olacak. Yanlış anlaşılma ihtimaline karşılık bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim, sevgili öğretmen adaylarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Mebpersonel.com olarak bu haberin müjde olarak  yayınlandığında   gün Bakan Şimşek, Atama Bekleyen Öğretmenlere Müjde Vermiş! haberimizde bunun bir müjde olmadığını sadece bir durum tespiti olduğunu 17 bin öğretmenin  şubat 2012 yılında  atandığını  ve önünüzdeki günlerde yapılacak 40 bin  öğretmen atamasıyla 2012 yılında  57 bin öğretmen ataması yapılacağını yazmıştık. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum