Binl​erce Öğrenci Öğretmensi​z Kalacak

Binl​erce Öğrenci Öğretmensi​z Kalacak

Binl​erce Öğrenci Öğretmensi​z Kalacak

 Meb'e Acil Uyarı:Sınavla Yönetici Atama,Özür Durumu ve İlk Öğretmen Atamasından Önce Tamamlanmazsa Binlerce Öğrenci Öğretmensiz Kalacak.

Eğer  Sınavla  Yönetici Atama,  ÖğretmenlerinÖzür   Durumu  Atamasından ve KPSS ile İlkÖğretmen Atamasından sonraya bırakılırsa, Sınavla  Yönetici olarak atanacaköğretmenlerin yerleri boş kalacaktır. Daha sonra da hiçbir  çeşit   öğretmen  ataması kalmayacağından binlerce öğrenciöğretmensiz kalacaktır. Bu sorun ilerdeçözülemeyecek daha büyük sorunlar oluşturacağından: Milli  Eğitim  Bakanlığının ve Sendikaların konuyla ilgili önlemi alması ve gerekli düzenlemeyi yapması gerekmektedir.Bu sebeple Mantık kuralları önceSınavla  Atama yapılmalı  diyor.


Yönetici Atama Yönetmeliğini farklı İl MilliEğitim Müdürlükleri farklı yorumlamaktadır. Ancak Sendika Avukatları Yönetmelikteki Geçici 2. Maddesi ile Yönetici Atama takvimlerindeki aylar yan yana  getirildiğindeSınavla  Atamadan önce diğer  atamaların yapılmasının   Hukuka  aykırılık teşkil edeceğini ifade ediyor.  Hukuk  kuralları da  SınavlaYönetici  Atamanın Önce yapılmalı diyor.


Milli  Eğitim  Bakanlığının Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili  hazırladığı  taslaktaSınavla Atamanın önceliği vardı. Bununla birlikte Tüm  Eğitim  Sendikaları da görüşlerindeSınavla Yönetici Atamanın önce yapılması gerektiğini kamuoyu ile  paylaşmıştır . Bununla birlikte Müsteşarımız Yusuf Tekin de yaptığı açıklamalarda  Sınavla  Atamanın önceliğinin korunacağını ifade etmiştir.  Eğitimciler  ve  Eğitim  Sendikalarda  Sınavla  Yönetici Atamanın Önce yapılmalı dedi.


Yukarda sayılan sebepler dışında Vicdan da Önce  Sınavla   Atama yapılmalı  diyor.Şubat ayında  Sınavla  atama bitirilmesi gerekirken 28/02/ 2013   tarihinde  çıkarılan yönetmelikle  sınav   kazanmış  35000 idareci adayı büyük bir haksızlığa uğratılmıştır. İlerleyen süreçte de revize,  yeni  yönetmelik derken Ağustos ayına kadar yaşanan süreçSınavla atama bekleyenleri perişan etmiştir.


Yukardaki Sebeplerle birlikte birçok mağduriyete  neden olan  Yöneticiler için Norm KadroYönetmeliği acilen güncellenmeli, Milli  Eğitim  Bakanlığı tü Valilikleri uyararak derhal Sınavla Yönetici Atamalar başlatılmalıdır. Sınavla Yönetici Atamasının bir an önce yapılmaması artık sadece bizleri değil; binlerce öğrenciyi ve velileri de mağdur edecektir.


Şu iyi bilinmelidir ki Sınavla atama bekleyenler yeni bir haksızlığı kaldırabilecek durumda değiller.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.