Branşlara Göre Öğretmen İhtiyaç Sayıları!

Branşlara Göre Öğretmen İhtiyaç Sayıları!

Branşlara Göre Öğretmen İhtiyaç Sayıları Tablosu Haberimizde...

İl Milli Eğitim Müdürlükleri 2023 Yılı Norm Fazlası Kadrolu Öğretmen Ataması İçin İhtiyaç Listelerini yayınlamaya başladı. İlk olarak okullardan sonra ilçelerden son olarak illerden alınan norm kadro sayılarına göre branşların açığı belirlenmiş oluyor. Bu listelerin 81 İl için açıklanmış olması kontenjanlar hakkında büyük oranda bilgi verebilir. Açıklanan 26 İl için Norm İhtiyaç Toplam Sayısı 44 Bin 253.

26 İl için Norm İhtiyaç Tablosu;

tblo.png

"26 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açıkladığı listelerden veri alınarak Bilişim Öğretmenleri Platformu tarafından program yardımıyla kodlama yapılarak hesaplanmıştır."

Atamalarda kontenjanların dağılımı için genel öğretmen atama sayısının netleşmesi ve emekli sayılarının branşlara göre dağılımının bilinmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu verileri dikkate alacak, sistem otomatik olarak kontenjan tablosunu oluşturacak.

MEB PERSONEL/Özel Haber

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum