Cumhuriyet Tarihinin En Fazla Öğretmen Alımı!

Cumhuriyet Tarihinin En Fazla Öğretmen Alımı!

Ömer Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapacaklarını söyledi.

 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitim muhabirleriyle iftarda biraraya geldi.

Bakan Dinçer, iftarda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı sorusuna, ''Ağustos'' cevabını veren Bakan Dinçer, atanacak öğretmen sayısına ilişkin ''40 bin kişi alacağız inşallah. Geçen sene benim vermediğim söz için ne kadar bunaltıldığımı biliyorsunuz. Ama bu sene hiç söz vermediğimiz halde, hiç de 'şöyle yapacağız, böyle yapacağız' diye vaatte bulunmadığımız halde cumhuriyet tarihinin en fazla öğretmen alımını yapıyoruz. Bir yıl içinde 57 bin kişi almış olacağız. 17 binini şubat ayında aldık şimdi de 40 bin alacağız'' diye konuştu.

Bakanlıkta görevlendirilen öğretmenlere ilişkin bir soru üzerine, Bakanlık'ta ve taşra teşkilatlarında öğretmen ünvanlı geçici görevli kimsenin kalmayacağını dile getiren Bakan Dinçer, 'öğretmen sınıfta' sloganıyla hareket edeceklerini anlattı. 'Tek ders' sınavının yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Dinçer, ''Evet, olacak. Tek dersten kalan çocuklarımız için sınav olsun istiyorum'' cevabını verdi.

Not: 55 Bin öğretmen sözünden geriye kalan 28 bin öğretmen hala atanmadı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum