İl dışı tayinlerde öğretmenler için kritik gelişme! Ek ders ödemesi yapılmayabilir!

İl dışı tayinlerde öğretmenler için kritik gelişme! Ek ders ödemesi yapılmayabilir!

Bu sene de öğretmenlerin beklediği tayin süreçleri tamamlandı. Öyle bir durum var ki o durumda öğretmenlere ek ders ödemeleri yapılmayacak. İşte merak edilenler…

Her sene yaşanan tayin süreçleri bu sene de tamamlandı. Öğretmenlerin il içerisinde ve il dışına tayinleri yapıldı. Bu kapsamda, öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyebilir. Peki hangi durumlarda öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeyecek?

30 Haziran’a kadar kurumlarla ilişkilerini kesecekler!

Bu sene yıl içerisinde ve il dışında atamaları yapılan öğretmenlerin atama sonuçlarına erişim sağlandı. Bu bağlamda yapılan atama sonuçlarına binaen okullara doküman yönetim sistemi üzerinden kararnameleri yayınlanmaya başladı.

Öğretmenler görev yaptıkları kurumlardan ilişiklerini halen daha kesmemişlerse ve 30 Haziran 2024 tarihine kadar da göreve devam ettikleri kurumlardan ilişkilerini kesmeyeceklerse yapılan ek ders hesaplamaları mevcut kurumları tarafından düzenlenecektir.

Öğretmenler ek dersleri belgelemek zorundalar!

Göre yaptıkları kurumlardan ilişkilerini kesen öğretmenler mevcut tayin edildikleri kurumlarında göreve başlamışlarsa ayrılmış oldukları okullardan alacakları ek ders puantajları olmadan ek ders ödeme işlemleri yapılamayacak.

Haziran ayının 1'i ile 14'ü arasında göreve başlamış oldukları okullarda girmiş oldukları dersler neticesinde öğretmenler alacakları ek ders ücretlerini ek ders puantajları vasıtasıyla belgelemek zorundadırlar.

Ayrıldıkları kurumlar tarafından bu puantajların verilmemesi halinde öğretmenlere ek ders ücretleri yatırılmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.