MEB Bütçe Görüşmelerinde Mülakat Açıklamaları

MEB Bütçe Görüşmelerinde Mülakat Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe Görüşmeleri...

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığın 2024 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunumu başladı. Bakan Tekin sunumunun ardından komisyondaki diğer üyeler açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinin mülakat açıklamaları haberimizde.

Saadet Partisi Mv. Mehmet Karaman: Hemen hatırlatayım; “Mülakatlar kaldırılacak.” Bu sözün tutulmaması, müzakerenin kaldırılması ve şeffaflığın sağlanması. Bir öğretmenin yeterliliği kırk beş kişinin kısa bir süresi değil, etkin bir teftiş aralığıyla sağlandı. Bu teftiş adayı öğretmenlikte sağlanamayacaksa ne zaman sağlanacak? Neden var o halde aday öğretmenlik?

İyi Parti Mv. Şenol Sunat : "Sayın Bakan, görüşmelere kalkacak diye öğretmen adayları seviniyordu. “Mülakatla ilgili benden öncekilerin sözlerini beni ilgilendirmez, görüşmelerle görüşmeler gibi.” diyorsunuz. Ki bu AKP'nin seçim beyannamesine bile girdi, artık hiç kimse hakkaniyetinize maalesef güvenmiyor, öğretmen liselerini açın Sayın Bakan. Eğitim fakülteleri kontenjanlarını azaltın, bu kadar çok eğitim fakültesine de ihtiyaç yok."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum