İl içi yer değiştirme sonuçları bu tarihte açıklanacak

İl içi yer değiştirme sonuçları bu tarihte açıklanacak

Öğretmenlerin son dönemde en çok merak ettiği konulardan birisi. İl içi yer değişikliği başvuru süreci tamamlanırken, gözler sonuçlara çevrildi. Tüm detaylar haberimizde…

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuru süreci tamamlandı. Bunun ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. Milli Eğitin Bakanlığı (MEB) öğretmen il içi atama sonuçları için tarihler belirlendi. Yer değiştirme takvimi ile sonuçların açıklanacağı tarih belirtilmişti. Tüm gözler il içi yer değiştirme tayin sonuçlarının üzerinde…

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 2024 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuru, www.personel.meb.gov.tr adresinde paylaşılmıştı. Duyuruda yer değiştirme başvuru ve atama tarihlerine de yer verilmişti.

İl içi atamalarının sonucu ne zaman açıklanacak?

Valilikler tarafından gerçekleştirilecek l içi atamaları 22 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak. MEB il içi öğretmen yer değiştirme kılavuzunda yayımlandığında göre adaylarda 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olma şartının aranması bekleniyor.

Atamalarda hizmet puanı üstünlüğüne bakılacak

Heyecanla beklenilen il içi yer değişikliği için başvuruda bulunacak olan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 17 Mayıs 2024 tarihi dikkate alınarak belirlendi. İl içi yer gerçekleştirilecek.

Hizmet puanlarının adaylar arasında eşit kalması durumunda sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile netleşecek.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.