MEB okullara ders süreleri ile ilgili  81 ile yazı gönderdi! Ders saatleri azaltılacak mı?

MEB okullara ders süreleri ile ilgili 81 ile yazı gönderdi! Ders saatleri azaltılacak mı?

MEB okullara ders dakikalarıyla ilgili 81 ile yazı gönderdi! Ders saatleri azaltılacak mı?

2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 Eylül’de İlkokul, ortaokul ve liselerde tam zamanlı olarak başladı. Bakanlık dönem başından itibaren pozitif vaka ve temas durumunda sınıf kapatma yöntemini uyguladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiyesi sonrası ise okullarda iki pozitif vaka çıkması durumunda sınıf kapatma uygulaması kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yeni uygulanacak yöntemlere ilişkin iki farklı rehber uyguladı. İllere gönderilen yazıda okullarda alınması gereken tedbirler yer alırken, artık açık havada maske zorunluluğu kaldırıldı.

MEB’in paylaştığı yazıda ders zamanlarına ise sınırlama getirildi. Peki okullarda ders saatleri azaltılacak mı? İşte Bakanlığın yeni kararı…

"Dersler 40 Dakikayı Aşmayacak"

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs önlemleriyle ilgili 81 ile yeni yazı gönderdi. Güncel dönemde Kovid-19 pandemisinde okullarda alınması gereken önlemler rehberi" ve "okullarda Kovid-19 pozitif vaka çıkması durumunda yapılması gereken uygulamalar" adı altında iki ayrı rehber yayımlayan Bakanlık, öğretmen, öğrenci ve okullarda görev alan personellerin maske takmak zorunda olmadığı hatırlatıldı.

MEB ders süresi açıklaması

Yazının devamında öğrenci sayısı gön önünde bulundurularak derslerin 40 dakikayı aşmayacağı bilgisi paylaşıldı.

Sınıflar öğrencilere risk oluşturmayacak şekilde sürekli olarak havalandırılacak.

10 gün içinde aynı sınıfta 2. kez vaka çıkması durumunda sınıfın tamamı temaslı kabul edilmeyecek ve yüz yüze eğitime ara verilmeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.