MEB'İN AKİL ADAMLARA İHTİYACI VAR

MEB'İN AKİL ADAMLARA İHTİYACI VAR

Milli Eğitim Bakanlığında işler durma noktasına geldi. Akil adamlar havuzda oturuyor.

 Ülkemizde son günlerin moda deyimi ile akil insanlar ve MEB'in durumu üzerine bir değerlendirme...

Milli Eğitim Bakanlığında Merkez Teşkilatında işler durma noktasına geldi. Ömer DİNÇER'in bir gecede yüzlerce bürokratı ve yöneticiyi havuza göndermesi ve eğitimcilerin dışından bürokratları ithal etmesiyle başlayan sorunlar çığ gibi büyüyor.


Bakanlık Merkez Teşkilatı iş üretemiyor. 652 Sayılı kanuna uygun yönetmelikler ve düzenlemeler yapılamadı. 2 yılda çıkan tek yönetmelik yönetici atama ise MEB'in ve eğitimcilerin kimyasını bozdu.

MEB'in çıkarması gereken onlarca yönetmelik , genelge ve yönerge varken hiçbirisini çıkartamaması tepkilerin büyümesine neden oluyor. Bu tepkilerde Nabi Hoca'yı yıpratacak.

MEB'de havuzda bekleyen ve yıllarını eğitime vermiş kişilere önceki dönemlerde çıkarmış oldukları yönetmeliklere kızıyor ve eleştiriyorduk. DİNÇER döneminde getirilen bürokratların hiç bir iş üretmediğini gördükten sonra havuzdaki bürokratları mumla arar olduk.

Nabi Hoca'dan randevu isteyen havuzda ki üst düzey bürokratlara Nabi Hoca randevu verdi mi bilinmez ama , Havuzdaki akil adamların merkez teşkilatına bir kısmını bile getirseniz mevcut yapıdan yüz kat daha iyi iş çıkartacağına şüphemiz yok.

Umarız Nabi Hoca MEB'in havuzda bulunan akil adamlarını da hatırlar.

Kamudanhaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum