Sendikaların Şubat Kardeşliği

Sendikaların Şubat Kardeşliği

Şubat 2013'te 30 bin öğretmen ataması isteyen Şubatçılar Grubu Sendikaları Samimiyet Sınavına Çekiyor! haberinden sonra bu samimiyet sınavında geçen sendikalar Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlıklarına hitaben yazılan dilekçeleri imzalayarak bir ilki gerçekleştirdiler.

 Eylemlilikte yan yana geldiklerini çok görmediğimiz eğitim sendikalarının beşi aynı taleplere imza atarak bir ilki gerçekleştirdiler.

Biz ŞUBATÇILAR olarak 30 bin atama talebi ile sürdürdüğümüz oturma eyleminin 12. gününde eyleme virgül koyacağız.  6 eğitim sendikasının Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlıklarına hitaben yazarak imzaladığı dilekçeleri teslim edecek olan biz ŞUBATÇILAR bundan sonraki eylemlerimizi bize destek olan sendikalarla sürdüreceğiz.

30 Bin atama talebine imza koyan sendikalar sırasıyla Anadolu Eğitim Sendikası, Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim İş Eğitimsen Ve Aktif Eğitim Sen  oldu.
7 Aralık Cuma günü Saat 13:30 da Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapacağımız basın açıklamasıyla sendikaların taleplerini bakanlık evrak kayda teslim ederek sendika başkanlarından imzalarına sahip çıkmalarını isteyeceğiz. En büyük ve en etkili 5 eğitim sendikasını buluşturan ortak talebin en kısa sürede karşılık bulmaması durumunda atanmışların atanmamışlarla beraber olacağı çok geniş katılımlı bir eylem daha yapılacaktır.

 

Yalnızca atama bekleyen öğretmenleri değil, tüm kamuyu ve geleceğimizi ilgilendiren bu hayati soruna, sendikal çıkar ve rekabet gözetmeden sahip çıkan eğitim sendikalarını takdir ediyor, atamamız yapılıncaya kadar aktif desteklerini sürdüreceklerine inanıyoruz.

 

 

Şubatçılar Yönetim


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.