Şubat Ataması İçin Üç gündür Ankaradayız

Şubat Ataması İçin Üç gündür Ankaradayız

Öğretmen olma hayali kuran atanamayan öğretmenler Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'la Şubatta 30 bin atama için randevu istiyor. Bu randevu için bugün Ankara'da büyük bir kampanya başlattılar.

Şubatta Atama bekeleyen öğretmenler sosyla medyada dev bir çalışma kampanyası başlatmış durumdalar. Facebook ve twitter üzerinden bir araya gelen öğretmen adayları adına görüştüğümüz Serdar YAPIŞKAN bugünkü eylemleri ve amaçları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama;

Üç gündür Ankaradayız ve geride kalan iki günde başta sendikalar olmak üzere çok sayıda görüşme gerçekleştirdik. Ayrıca oturma eylemmizin teknik hazırlıklarını gerçekleştirerek eylemimizin yasal izinlerini aldık. Bugün saat 12.00'de gerçekleştirdiğimiz basın açıklaması ile de eylemimizin startını verdik. Gün boyu oturma eylemimiz basının ilgi odağı oldu, yazılı ve görsel basının neredeyse tamamı bizlerle röportaj yaparak eylemimizi haber yaptı. Yarın görsel basında çok daha geniş yer bulacağımıza şimdiden eminiz. Ayrıca Abdi İpekçi parkından geçen Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaştık. Yiyecek, ısınma, kalacak yer yardımı yapmak isteyenlerde vardı, bizim için ağlayan teyzelerde...

Malumunuz Ankara oldukça soğuk dolayısı çok üşüsekte bizlerle birlikte olamayan tüm grup üyelerinin, atama bekleyen öğretmen arkadaşlarımızın gerek sosyal medyadan gerek bizzat bizleri arayarak paylaştığı şeyler bizleri oldukça duygulandırdı ve tüm soğuğa rağmen içimizi ısıttı. Elinden geldiği oranda bir şeyler yaparak bizleri orada yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarımıza minnetarız. Bizler bu dayanışmayı ve kardeşliği bu sıcaklıkla devam ettirirsek bu atamayı mutlaka ama mutlaka alacağız. Bu eylemimiz neticesinde randevu ya da müjdeli bir haber alacağımıza inanıyoruz. Çünkü bugün gördük ki, tüm itibarsızlaştırma çalışmalarına rağmen Türkiye öğretmenini bugün bağrına bastı, bizlerin o soğukta orada oturması aydın, sanatçı yazar ve pek çok insanın yüreğini burktu. Başta grup üyelerimiz olmak üzere tüm duyarlı kamuoyu artık büyük eylemimize hazırlanmalıdır. Planladığımızdan çok daha büyük bir eylem ile Ankaradan tüm Türkiye'ye sesleneceğiz.

Bugün çok başarılı bir gün geçirdik ve bunun arkasını getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan bu güçle, bu ruhla devam ediyoruz. Artık hedefimize çok daha yakınız."


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

61 Yorum