Talip Geylan: Yüksek Bir Sayı ve Adil Kontenjan Dağılımıyla Atama Takvimi İlan Edilmelidir!

Talip Geylan: Yüksek Bir Sayı ve Adil Kontenjan Dağılımıyla Atama Takvimi İlan Edilmelidir!

Talip Geylan Öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan katıldığı TV Programında öğretmen atamalarıyla ilgili beklentilerini açıkladı. Talip Geylan öğretmen atamalarının yüksek sayıda ve adil kontenjan dağılımıyla gerçekleşmesini beklediklerini açıkladı.

Genel Başkan Talip Geylan:

"Daha önce sayın Bakanımızın kamuoyuna yaptığı açıklamalarda Ekim ayı gibi takvimin başlayacağını ifade etmişti. Hatta bir rakam telafuz etmişti. Öğretmen açığımız 68 Bin demişti. Sayın Bakan'ın bu açıklaması atama bekleyen genç kardeşlerimizde bir heyecan uyandırdı. Aylardır bu kardeşlerimiz gerek sosyal medyada düzenledikleri kampanyalarda, gerek alanlarda yaptıkları eylem etkinlikleriyle gündeme gelmeye gayret ediyorlar. Dün Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Plan Bütçe Komisyonunda görüşüldü malumunuz kabul edildi. Orada bir soru üzerine sayın Bakan bütçe Meclisten geçtikten sonra atama takvimiyle ilgili sürecin başlayacağını işaret etti. Ümit ediyoruz bekliyoruz. Tabi bu noktada şubat ayına yetişmesi önem arz ediyor. Dolayısıyla bütçe kabul edilir edilmez öğretmen atama takvimine dair yasal sürecin başlaması gerekiyor. Bu konuda beklentimiz öğretmen arkadaşlarımızın beklentisi nispeten beklentileri karşılayacak yüksek bir sayıyla adil kontenjan dağılımıyla öğretmen atama takviminin ilan edilmesidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.