Talip Geylan'dan öğretmen atamaları mülakatları açıklaması

Talip Geylan'dan öğretmen atamaları mülakatları açıklaması

Talip Geylan'dan öğretmen atamaları mülakatları açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yapmış olduğu açıklamada mülakat sisteminin değişeceğini ve 45 dakikalık bir mülakat sürecinin getirileceğini açıkladı. Buna göre yüzde 50 Kpss, yüzde 50 mülakat puanları geçerli olacak.

Mülakat tartışması kamuoyunda geniş yer buluyor. Atama bekleyen öğretmenlerimiz mülakatlarda adaletin sağlanamayacağını, torpil sisteminin devreye gireceğini iddia etse de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de bunların aksine bu hususlarda gerekli tüm tedbirlerin alınacağını iddia ediyor.

Geçtiğimiz gün mülakatlarla ilgili Bakan Yusuf Tekin şunları söylemişti:

''Mülakat yapılacak kimse tedirgin olmasın. Adil, doğru ve haksızlığa ortam bırakmayacağız. Ayrıca mülakatta yazılı notunun aynısını vereceksek neden mülakat yapalım?''

Mülakatlarla ilgili bir açıklama da Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan geldi.

Sayın Geylan yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

"Mülakatta yazılı notunun aynısını vereceksek neden mülakat yapalım? değerlendirmesinden sonra atılacak en makul adım; gereksiz MÜLAKAT uygulamasının artık tedavülden kaldırılmasıdır."

Mebpersonel.org / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

20 Yorum