ANTALYA MEM'DE İZİNLER KALDIRILDI

ANTALYA MEM'DE İZİNLER KALDIRILDI

Antalya'da Savaş mı Çıktı,Olağanüstü Bir Durum mu Var?

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bugun tüm okullara Ücretsiz Ders Kitaplarının Teslim Alınması ve Dağıtımı konulu bir yazı göndererek 16.08.2012 tarihinden sonra okul müdürlerinin izinlerini iptal ediyor. Kitapların okullar başlamadan önce tesliminin yapılması için çok güzel çalışma yaptığı anlaşılıyor...  
Ancak işin aykırı yanı ilgili yazıda 1.2. ve 15. maddelerde okul müdürlerinin hakları ne yazık ki hiçe sayılıyor.Milli Eğitim Bakanlığı Personeli İzin Yönergesinin 5.maddesinde
 
İzin Süresini Kısaltma ve Kaldırma Yetkisi


Madde 5- Savaş ve olağanüstü durumlarda Başbakan, Bakan ve Valilerce, memurlara verilecek izinler kaldırılabilir veya süresi kısaltılabilir.


hükmü varken Antalya İl Milli Eğitim Müdürü hangi yasal dayanakla okul müdürlerinin ve müdür yetkili öğretmenlerin izinlerini iptal etme ya da izindekileri geri çağırma hakkına sahiptir.


Okul müdürünün yıllık iznini istediği tarihte kullanabilme hakkı,Cumartesi ve Pazar günleri dinlenme hakkını yönerge gereği savaş ve olağanüstü durumlarda kısıtlanabilirken Antalya da şu an için bir savaş ve olağanüstü bir durum söz konusu değil.


Ders kitaplarının teslim işini elbetteki okul müdürünün yerine bakacak olan müdür yardımcısı da yapabilir.Okul müdürleri yıllık izinde vekalet bıraktığı yardımcısı okul müdürü adına her türlü yetkiyi kullanırken pekala kitap teslim işini de yapabilir.


Asıl sıkıntılardan biri de müdür yetkili öğretmenlerde...Antalya da yüzlerce müdür yetkili öğretmeni ne zaman dağıtılacağı tam belli olmayan bir teslim için ülkenin kim bir hangi köşesinden tatilini bıraktıp geri çağıracaksınız? Bu yazı Antalyanın en zor şartlarında Torosların doruklarına kadar tek başına her türlü mahrumiyetten yoksun bir şekilde fedakarca çalışan Müdür yetkili öğretmenlere yapılan zulümdür.


Kitap teslim işi olağanüstü bir durum değildir.Bundan önce defalarca teslim yapıldı.Hiç bir sorun yaşanmadı.Şimdi bu durumu olağanüstü bir durum ilan edip okul müdürlerinin ve müdür yetkili öğretmenlerinin izinlerinin iptal edilmesi ve geri çağrılması uygun değildir..


ilgi yazı için tıklayınız


Mustafa ÜLKEMHABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.