Bakanlık ve Yönetici Atamalar...

Bakanlık ve Yönetici Atamalar...

Sınava Dayalı Yönetici Atama süreci her yıl olduğu gibi bu sene de endişelerin ve dedikoduların çok olduğu bir dönem geçiriyor.

Bu endişelerin en büyük sebebi duyuruya çıkmış birçok ilin sınava dayalı yönetici atama duyurularını geri çekmesi. Bu konuda MEB insan kaynaklarının herhangi bir açıklama yapmaması ise dedikoduların artmasına sebep oluyor. Bakanlık bir açıklama yapıp durumu şeffaf bir şekilde atama bekleyen yönetici ve öğretmenlere açıklasa birçok sorun kendiliğinden çözülmüş olacak.

Çankırı MEM yaptığı açıklamada Yönetici Atama Yönetmeliği değişecek dedi ve Sınava Dayalı Yönetici Atama sürecini durdurdu. Onu diğer iller takip etti. Fakat bir haftadır herhangi bir ses seda yok. Sendikalar (Türk Eğitim Sen- Eğitim İş) bakanlıktan bilgi istedi ama bakanlıktan henüz bir açıklama yok. Yetkili sendika Eğitim Bir Sen'den de konuyla ilgili bir açıklama henüz yok. 

Sınava Dayalı Yönetici Atama süreci başladıktan sonra Ek-2 ve Ek-4'te sınav puanlarındaki sıralamaya etki edecek bir değişikliğin yapılması birçok aday için haksızlığa sebep olacaktır. 

Sınav puanının yanında mülakatın getirilmesi (ülkemizde mülakat denince akla maalesef torpil gelir) adam kayırmacılığın yolunu açacaktır ki bundan kesinlikle uzak durulması gerekir. 

Sınava Dayalı Yönetici Atama bekleyen onbinlerce yönetici/öğretmeni daha fazla endişeye düşürmeden süreç kaldığı yerden devam etmeli, yönetici atama yönetmeliği değişecek se de sıralamayı değiştirebilecek maddelerin bu esnada değiştirilmesinden kaçınılmalıdır.

Sınava Dayalı Yönetici Atama süreci uzatılmadan başlanmalıdır.  

Yusufhan KEPEZLİ


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum