İLÇE MÜDÜRLERİNİN İLLERDE ÇALIŞMA İSTEĞİNİN NEDENLERİ

İLÇE MÜDÜRLERİNİN İLLERDE ÇALIŞMA İSTEĞİNİN NEDENLERİ

İLÇE MÜDÜRLERİNİN İLLERDE ÇALIŞMA İSTEĞİNİN NEDENLERİ…

İlçe milli eğitim müdürlerinin birçoğu planlanan yer değiştirme uygulamasında, il milli eğitim müdürlüklerinde görev yapmak istiyor. İl milli eğitim müdür yardımcılığı veya il milli eğitim şube müdürlüğü kadrolarına geçmek istiyor. Bunun en önemli nedeni mali haklardaki eşitlik! Şube müdürleri ile eşit, il müdür yardımcılarından daha az mali haklara sahip olmaları bunda en büyük etken… Şube müdürlerinin özel hizmet tazminatları(135) ile ek gösterge rakamları(%160),, ilçe müdürleri ile eşitlenmiş durumda. Ayrıca il milli eğitim müdür yardımcılarının ek ödeme gösterge rakamı (%180), ilçe milli eğitim müdürlerinden 20 puan daha fazla(%160), … Bilindiği gibi ek gösterge rakamı da şube müdürü, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe müdürleri için 3000 dir.

Mali haklar açısından bu eşitlik ilçe müdürlerinin tercihlerinde etkili olacaktır. Oysa il milli eğitim müdürü ile şube müdürleri arasında mali haklar açısından önemli fark bulunmaktadır. Şube müdürü olarak görev yapan bir yönetici üst görev olan ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine yükseldiğinde mali haklarında hiçbir değişiklik olmamaktadır. Yetki ve sorumluluk artarken mali haklar yerinde saymaktadır. İlçe milli eğitim müdürlüğü kadrolarının daha cazip hale getirilmesi için yukarıda saydığımız gösterge rakamlarından bir ya da bir kaçının farklı olması gerekmektedir.


Abdulkadir YÜCE
Eğitim Yöneticisi(UEYDER)HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.