Zihinsel Engelliler Öğretmenlerine Eğitim Verilecek

Zihinsel Engelliler Öğretmenlerine Eğitim Verilecek

Zihinsel engelliler sınıf öğretmenliğine atanan öğretmenlerin atandıkları yeni alanda görevlerini daha verimli yapabilmeleri için destekleyici bir eğitim almalarına ihtiyaç duyulmuştur.

 bakanlığımız zihinsel engelliler sınıf öğretmeni ihtiyacının karşılanması için gönüllülük esasına dayalı olarak norm kadro fazlası sınıf öğretmenlerinden branş değişikliği yoluyla zihinsel engelliler sınıf öğretmenliğine atama yapmıştır.

    Bu kapsamda atanan öğretmenlerin atandıkları yeni alanda görevlerini daha verimli yapabilmeleri için destekleyici bir eğitim almalarına ihtiyaç duyulmuştur. Bu eğitimin uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim yaklaşımları ile yapılması uygun görülmüştür.
   
    Bu bağlamda;
    1. Eğitimin 28 Ocak-13 Eylül 2013 taihleri arasında yapılmasına karar verilmiştir.
 
   2. Uzaktan eğitim yaklaşımı ile 28 Ocak – 8 Şubat 2013 tarihleri arasındayapılacak eş zamanlı (canlı) eğitimlere öğretmenler belirlenen okullarda katılabileceklerdir. Bu eğitimlere okullarda katılamayan öğretmenler eğitimleri aynı zamanda http://uzem.eba.gov.tr. internet adresinden (kendi imkanlarını da kullanarak) istedikleri başka mekanlardan da izleyebileceklerdir.
 
   3. Eş zamanlı eğitimler YEĞİTEK tarafından kayıt altına alınıp 29 Mart 2013 tarihine kadar yine aynı internet adresinden yayınlanacaktır. İsteyen öğretmenlerimiz söz konusu videolara istedikleri yer ve saattehttp://uzem.eba.gov.tr. internet adresinden ulaşabileceklerdir.
 
   4. Uzaktan eğitim yaklaşımı ile yapılacak eş zamanlı (canlı) eğitimlerin yapılacağı tarihler yarıyıl tatil tarihleri ile çakıştığı için öğretmenlerin ara tatillerini geçirdikleri yerlerdeki okullarda bu eğitimleri alabilmelerine imkân sağlanacaktır. Bunun için gerekli işlemleri il/ilçe milli eğitim müdürlükleri yapacaktır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.