AES Zamma Karşı Basın Açıklamasını Üyelerine Yazdırdı

AES Zamma Karşı Basın Açıklamasını Üyelerine Yazdırdı

Zam oranları hakkında üyelerinden gelen mesajları basın açıklamasına dönüştüren Anadolu Eğitim Sendikası

 Yumurtasız omlet, grevsiz toplu sözleşme olmaz dedik, dinletemedik. Hakem gölgeli toplu sözleşmenin SÖYLEŞME tadında geçmesinden üzgünüz lâkin şaşkın değiliz. Bir yıllık yetkiyle iki yıllık toplu sözleşme yapılması bile başlı başına saçmalık iken, 6 aylık bir gecikmeyle toplu görüşmeleri aratır bir sürece maruz kaldık. Yatay bir örgüt olmanın geleneği içinde ayıplı, eksikli ilk TOPLU SÖYLEŞME dönemine dair kurumsal basın açıklamamızı bizzat üyelerimizden gelen mesajlarla oluşturduk. Kulakları tıkanmış, vicdanları körelmişlere ulaştırmak boynumuzun borcu olsun…

Anadolu Eğitim Sendikası/Basın Sekreterliği

Buçuklu Zamlarınızı Alın, İtibarımızı Geri Verin!

S.A: Öğretmenlerin birçoğu kredi kartı ile geçimlerini sağlarken ekonomimiz nasıl büyüyor? Büyüme zenginin daha zengin olması ise kabul. Gece yarısı maaşlara yapılan % 60’lık zammı görüp , % 4'e boyun eğdirilen memurların içi acıyor. Eğitimciler yaptıkları kutsal ve zorlu işin saatle ölçülmesine neden sessiz kalıyor.'' Ek ödeme namusumuzdur!'' diyenler sendikacılık mı oynuyor. Verilecek 4-5 puan zammı istemiyoruz. İade-i itibar istiyoruz...

M.K: Hani âlimin mürekkebi şehidin kanından üstündü? Şimdiki felsefeyle âlim ne iş yapar ki?

G.K: ‎29 harfi öğretmişiz ama Adaleti, Hakkaniyeti öğretememişiz iktidarımıza...

N.B: Bu yetkili sendika beni hayretler içerisinde bırakıyor!!! Oylama 9-2 biter diyordum, 7-4 bitmiş. İki kişi yanlışlıkla memurdan yana olmuş:))

A.D: Sözlerim tükendi ya da içimdeki öfkeyi mağduriyeti haksızlığı anlatacak sözler bulamıyorum. Tek bir laf geliyor aklıma: HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!

E.Ö: Oğlum BAK GİTT bile diyemiyorum bu yönetime, çünkü her seferinde o kemeri sırtımda hisseden ben oluyorum...

E.Ö: Biraz Önce ev sahibim kiramı artırdı o bile hükümetten cömert çıktı; % 15 zam yaptı L

M.A: Sadece 24 Kasımdan 24 Kasıma sahte, riyakâr nutuklarla bizi övdüler ama ertesi gün yine yerden yere vurdular... Şu an öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu mesleğinden soğumuş durumdadır,  gerek ücret adaletsizliği gerekse okullardaki disiplinsizlikler, şiddet olayları, anlayışsız veliler, Alo 147, isimsiz BİMER şikâyetleri, vs vs. liste o kadar uzun ki artık hiçbir öğretmen eskisi gibi değil bu ortamda olamaz da.  Her geçen gün sadece derse girip çıkan ötesini umursamaz hale getirilmek istenircesine dışlanan, horlanan, ezilen bir öğretmen camiası var ne yazık ki...

G.E: Okula giderken kullandığım otobüs hattı geçen ay zam yaptı. Ne kadar mı? 3-5 değil. %60 zam. 1.30 olan bilet 2.20 oldu.

M.Z. A: Ağırdan almak, yumuşak davranmak, güzellikle anlatmaktan anlamayacakları kesinleşti. Dik durmanın, haklı mücadelemizi en yüksek kararlılık ve azimle başlatmanın tam vaktidir.

C.G: Memur-Sen TOKİ ile anlaşmış zamları toplaştırıp rezidans dikecekmiş. Biz de girelim diyoruzJ

E.Z: Kirama %20 zam geldi, %4 lük zam mı? Sadece kira farkı aldı götürdü…

B.A: Ben, öğretmeni karalama ve itibarını düşürme politikasının kesinlikle bilinçli olarak yapıldığını düşünüyorum. Bir ülkeyi yok etmek istiyorsan, kahramanını yok etmen yeterliymiş... Hayır, bizim yerimize kimleri koyacaklar acaba???

M.Z: ‎6-7 aydır yasa çıkacak vs.vs. diyerek geciktiriyorlar, insanları toplu görüşmeden farksız hatta daha düşük rakamlarla ve şartlarla aldatıyorlar. Sonuçta kurul dedikleri de yarım puandan fazlasını veremeyecek kadar aciz bir mekanizmadan ibaret...

B.A: Sayın Başbakanımız her aileden 3 çocuk isterken, acaba o çocukların geleceğini emanet ettikleri öğretmenlerinden ne istiyor? O ne istiyor anlamıyoruz ama BİZ ÖĞRETMENLER HÜKÜMETTEN VE KENDİSİNDEN SAYGI BEKLİYORUZ.

Cansel Güven: Siyasilerin diline benzemeyen, sade üslubumuz ÖĞRETMENLİĞİMİZDENDİR. İşimizi aldığımız maaşa endekslemeden cansiperane yapıyor oluşumuz ucuz köle olduğumuz anlamına gelmez. Kıymet bilmeyenlerin en azından HAD BİLMELERİ önemlidir. Kaybettirilmek istenen itibarımızı geri alıncaya kadar herkese: ÖĞRETMENİ ÖĞRETECEĞİZ!

***

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum