Ali Yalçın: Yüzde 30-35 gibi bir zam olmayacak

Ali Yalçın: Yüzde 30-35 gibi bir zam olmayacak

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın NTV'de yaptığı açıklamada, dün yaptığı açıklama sonrasında, memurlara yüzde 30-35 zam yapılacağı şeklinde başlıklar atıldığını bunun doğru olmadığını belirtti.

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın NTV'de memur zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın şunları söyledi:

- Dün yapılan açıklamalar, memurlara yüzde 30-35 zam şeklinde başlıklar atılmasına neden oldu. Buradaki rakam 2022 ve 2023 toplam artışı ifade etmektedir ancak yüzde 30-35 gibi algılandı.

- Bizim oradaki temel yaklaşımımız çok net. Toplu sözleşme yürürlüğe girmeden önce ek protokol ile ek bir zam istiyoruz.

- Dolardaki, kıymetli madenlerdeki, market ürünlerindeki hareketlilik dikkate alınmayacak bir hareketlilik değil. Memurun alım gücü düştü.

- Asgari ücret tartışmalarının devam ettiği bir süreçteyiz. Bu tartışmaları geride bıraktıktan sonra memura ocaktan geçerli olmak üzere enflasyon farkının üzrinde bir ek zam aypılması konusunda istiyruz. bakanlık da bunu ifade etti. Aşırı ham hayallere kapılmak dpru olmaz. Toplu sözleşmeden sonra aradaki hareketilik dikkate alınmalı ve memurun alım gücü yükseltilmeli .

Enflasyonu yansıtmak alım gücünü artırmıyor, bir ilave iyileştirmeye ihtiyaç var bu da kapsayıcı olmalı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.