Ankara'da Memur Eylemi Başladı

Ankara'da Memur Eylemi Başladı

Hakem Kurulu'nun zam kararının açıklandığı sıralarda KESK üyeleri eyleme başladı.

 KESK üyesi bir grup, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun toplandığı Devlet Personel Başkanlığı'nın önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. Eylemci grup hükümet tarafından memurlara "dayatılmak istenen zam oranlarını" protesto ediyor. 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu memur ve emeklisinin 2012 ve 2013 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarına ilişkin nihai kararın verileceği son toplantını Devlet Personel Başkanlığı'nda yapıyor. KESK üyesi bir grup ise içeride yapılan görüşmenin "Bir tiyatrodan ibaret olduğunu savunarak, görüşmeleri Başkanlık önünde protesto ediyor. 
Devlet Personel başkanlığı önünde, "grevli toplu sözleşme, insanca yaşayacak bir ücret için, güvenceli istihdam, tüm ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, kamu emekçisi kadınlara pozitif ayrımcılık için, yasakların son bulması için" diye yazılı pankart açan KESK üyeleri oturma eylemlerini sürdürüyor. "Devlet güdümlü sendikaya hayır", "İşte sendika işte KESK", "Hükümet zammını al başına çal", "Yaşasın sınıf dayanışması" şeklinde sloganlar atan KESK üyeleri, toplantı süresince oturma eylemini sürdürecekleri kararlılığını ifade ederken, eylem yapılan alanın çevresi ise emniyet kuvvetleri tarafından abluka altına alındı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.