Asgari Ücret Zammı Sonrası Ali Yalçın'dan Memura EK Zam Açıklaması

Asgari Ücret Zammı Sonrası Ali Yalçın'dan Memura EK Zam Açıklaması

Asgari Ücret bugün belli oldu bu gelişme sonrası Ali Yalçın'dan Memura EK Zam Açıklaması geldi

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın tarafından yapılan açıklamada

2022 yılı asgari ücreti, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 4.250₺ olarak açıklandı. 2.825₺ olan mevcut asgari ücret; %50,4 oranında ve 1.425₺ artırılarak belirlenmiş oldu. Asgari ücretteki artış; enflasyon hedefi yerine gerçek verilerin dikkate alındığını göstermektedir.

Ayrıca, yılbaşından itibaren asgari ücretten alınan gelir vergisi ve damga vergisi de kaldırıldı. Yapılan artış ve yıllardır dile getirdiğimiz vergi muafiyeti düzenlemesi emekçinin yüzünü güldürmüş ve memnuniyet üretmiştir.

Atılan adım; ekonomideki hareketliliğin görüldüğünü,gereğini yerine getirme konusunda kararlı davranıldığını gösteriyor.

Güncel ve hızlı haberi anından almak için mebpersonel.com sitemizi Takip Et özelliğini kullanabilirsiniz.

Aynı kararlılığın,6.Dönem Toplu Sözleşme sonrası oluşan ekonomik dalgalanmayı dikkate alma konusunda da kendini göstereceğine olan inancımızı ifade ediyoruz.

Kamu görevlileri için yapılacak ek zam/ilave ödeme ve gelir dağılımda adaleti sağlamaya yönelik düzenlemelerde, gelir vergisi yükünün hafifletilmesi konusu da göz ardı edilmemelidir.

Bu çerçevede, “Ek Protokol” başta olmak üzere 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusu için zaman kaybedilmeden bir araya gelerek, müzakereye fırsat verip, kamuoyuna deklare edildiği üzere ek zammın 15 Ocak maaşlarına yansıması için çalışmaları bir an önce tamamlamalıyız.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.