Burdur MEM’de neler oluyor

Burdur MEM’de neler oluyor

Türk Eğitim Sen'in Burdur Milli Eğitim hakkında açıklaması;

 

Burdur İlindeki merkeze bağlı çok sayıda okulda 2012-2013 eğitim-öğretim yılında doğalgazlı sisteme geçilecek olması nedeniyle, doğalgaz firması tarafından her okuldan doğalgaz güvence bedeli talep edilmektedir. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise okul müdürlükleri ile yaptığı toplantılarda bu ücretlerin Okul Aile Birlikleri tarafından ödenmesi gerektiğini bildirmektedir.

 

Bilindiği üzere Bakanlığın 2011/40 sayılı Genelgesinde; öğrenci kayıt-kabullerinde ve diploma verilirken bağış talep edilmesi yasaklanmıştır. Gönüllü olarak dahi olsa bağış aldığı tespit edilen okulların yöneticilerine disiplin cezaları verilmiştir. Okul Aile Birliği hesabına yatırılan bağışlar yasaklanırken, diğer yandan genel bütçeden karşılanması gereken ödemeler Okul Aile Birliğine yüklenmeye çalışılmaktadır. Bu tür harcamaların hangi kaynaktan yapılacağı ise gösterilememektedir.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Burdur Valiliğine ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiğimiz yazılarda, Burdur İlinde doğalgazlı sisteme geçiş yapan okulların doğalgaz güvence bedelinin Okul Aile Birliklerinin hesabından ödettirilmesinin mevzuata aykırı olduğunu belirterek, bu ödemelerin genel bütçeden karşılanmasını talep ettik.

 

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız (word pdf)

 

Valiliğe yazdığımız yazı için tıklayınız (word pdf)

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.